2021 ‘İlkbahar’ Trendlerini Yakalayın!

0
25

2020 yılı yaşam şartlarımızı değiştirdiği kadar moda dünyasında da küçük çaplı değişime neden olmuştu. Geçtiğimiz sene rahatlık ve konfor ön plana geçti ve “rahat şıklık” modası oluştu. Birçok influencer ve ünlü modeller de bu modaya uyum sağladı, bol paçalı jeanler, oversize sweatler, ve spor ayakkabılar sıkça giyildi. Üstelik yapılan araştırmalara göre 2020 senesinde kadınlar topuklu ayakkabılardan ziyade rahatlık ve konfor için spor ayakkabıları tercih etti.

2021 yılı ise geçtiğimiz seneye bir çizgi çekecek ve süslü, abartılı şıklık devrini yeniden açacağa benziyor. Öyleyse bu sene ilkbahar ve yaz modasında neler ile karşılaşacağız biraz bahsedelim;
Moda dünyasından çevre duyarlılığı!
Özellikle z kuşağının etkisi ile moda dünyasında çevreci akım başlayabilir. Şimdiye dek birçok marka kıyafetleri geri dönüştürerek çevreye duyarlılığını göstermeye çalıştı fakat hala yetersiz olduğunu düşünen yeni jenerasyonu ikna etmek için kat edilmesi gereken çok yol var. Bu sene moda dünyasından da çevreye karşı jest bekleniyor!

İlkbahar Moda Trendleri
İlkbahar Moda Trendleri

2021’in umut vaad eden renkleri!

Pantone 2021 yılının renklerini açıkladı, ciddiyet ve dik duruşu temsil eden ‘ultimate gri’ rengi, ve ne kadar zıt görünse de arasındaki uyum harika olan, ilkbaharın huzurunu, yazın neşesini hissettirecek bize umut verecek ‘güneş sarısı’ renklerini seçti. pantone bu yıl çok daha umut dolu olmamızı ve geçen yıl kaybettiğimiz enerjimizi geri kazanmamıza yardımcı olacak gibi görünüyor.

Rahatlığın yerini alan şıklık!

Ünlü markaların koleksiyonlarına eklediği mini etekler bu yaz çok trend olacak. Rahatlıktan uzak olsa da şık görünümleri ile şimdiden gönlümüze taht kurdular! Geçtiğimiz yılın yorgunluğunu üzerimizden atacak tül, transparan detaylı nefis parçalar, ışıl ışıl görünmemizi sağlayacak abartılı tasarımlar da bizi bu yaz karşılayacak. Bu değişimlerin yanı sıra hala bizimle kalan parçalar da var elbette! Oversize ceket ve tişörtler, abartılı vatkalar, bol denim pantolonlar, küçük bedenini alsak dahi büyük görünen trençkotlar… dolabımızda hali hazırda yer edinen bu parçalar bu yıl da bizimle yoluna devam edecek.

Klasik, Düz ve Hareketsiz Parçalardan Bunalanlar İçin Müjdemiz Var!

Bu sezon bolca desenli, hareketli, renkli tasarım dolabınıza girmek için sabırsızlanıyor. Ben sadelikten yanayım diyenler için de elbette seçenekler oldukça fazla, ünlü markalar bu sezon da koleksiyonlarında düz, vücudu saran mini elbiseler, düz kotlar, minimal bluzlar bulunduruyor.

İlkbahar sezonunda da birçok marka 2020 senesinde görmeye alışkın olduğumuz kalın tabanlı botları piyasaya sürmeye devam edecek gibi görünüyor. Ayrıca geçtiğimiz sonbahar deri görünümlü ceketler beklenmediği kadar olumlu karşılandı, bu bahar sezonu da deri trençkotlar, deri oversize ceketler ve deri pantolonlara bolca rastlayacağız gibi.

İlkbahar Modası
İlkbahar Modası

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here