17.8 C
İstanbul
Çarşamba, Haziran 16, 2021
Ana SayfaGüzellikAlın Kırışıklıklarından Kurtulmanın Yolları

Alın Kırışıklıklarından Kurtulmanın Yolları

Alın kırışıklıkları doğaldır, yaşlanmanın yan ürünüdür ve onlardan sonsuza dek kaçamazsınız. Erken yaşta görmeye başladıysanız ya da alnınızdaki kırışıklığın daha ileri yaşlarda ortaya çıkmasını istiyorsanız genel etkiyi en azından geçici olarak azaltmak için birkaç adım atabilirsiniz.

Sıkılaşma Karşıtı Maske
Yüz Egzersizi Örneği

Yüz Egzersizleri ya da Yüz Yogası

Bu egzersizler cildinizin sarkma ve kırışık görünümünü azaltır yüz kaslarınızı kuvvetlendirir. Alın kırışıklıklarını hedefleyen bir yüz egzersizi kaşlarınızı olabildiğince alçaltmayı, sonra da olabildiğince yüksek ve olabildiğince uzağa kaldırmayı içerir. Bu egzersizi her gün en az beş kez, günde birkaç kez tekrarlayın. Bir süre sonra sonuç almaya başlarsınız.

Bolca Su

İçeriden susuz kalıyorsanız, dışarıdan görünmeye başlar ve kuru cilt görünür kırışmaya daha yatkındır. Mümkün olduğunca hidrate kalın. Su yerine maden suyu da içebilirsiniz. Yanınızda küçük bir sprey şişesi taşıyarak ve yüzünüzü gün boyunca nemlendirin.

Yüz Bandı ya da Cerrahi Bant

Bu küçük bandajlar alnın üzerine ve gece gözlerin arasına uygulanır ve cildi kırışık olmayan pozisyonunda tutar. Sarkmayı durdurmak için cildi eğitmek içindir ve derin kırışıklıklar üstünde bile kullanılabilir.

Yüz Kremi ve Güneş Kremi

Güneş kremi, sahip olduğunuz kırışıklıkları yok etmezken, daha da kötüye gitmelerini engelleyebilir. En iyi kırışıklık azaltıcı kremleri seçmek basit bir iş değildir. Retinol, koenzim Q10 ve hidroksi asitler gibi mucize içerik maddeleri tercih edin.

Kimyasal Soyucu

Kimyasal soyma prosedüründe, cildin dış katmanını çıkarmak için alfa hidroksi asitler (AHA’lar), trikloroasetik asitler (TCA’lar) ya da fenoller, daha az zarar görmüş (ve buruşmuş) bir alt katman ortaya çıkartır. Cilt yenilenmesi işlemini bir doktorun yapması gerekmiyor ama yine de güven duyulan bir doktorun yapması daha iyidir.

Botox

Botox, yüz kaslarına enjekte edilen serumun geçici felce neden olmasıdır. Bu, kırışıklıkları anında yumuşatma etkisine sahiptir, ancak daha az arzu edilen bir yan etki, alnınıza Botox enjekte edildikten sonra, etkilenen bölgeyi hareket ettirememeniz sebebiyle, biraz “donmuş” bir görünüme sahip olursunuz. Botox’un bir başka dezavantajı, prosedürün kalıcı olmaması, yalnızca iki ila 4 ay sürmesidir.

Yüz Germe

Bu cerrahi prosedür, yüzünüzün altındaki yağ ve dokuyu yeniden yapılandırmayı, ardından cildi yeni, daha genç görünümlü konturlara uyacak şekilde ayarlamayı içerir. Yüz gerdirme ile iyileşme süreniz birkaç ay sürebilir ve yüksek fiyatlar muhtemelen herhangi bir sağlık sigortası tarafından karşılanmayacaktır. Yüzünüzdeki gözle görülebilir yaşlanma belirtileri sebebiyle ciddi şekilde rahatsızsanız, bu işlemi göz önünde bulundurun. Alın kırışıklıkları azaltmak için mevcut diğer tüm yöntemler ile karşılaştırıldığında, ritidektomi en uzun ömürlü ve en etkili sonuçları sunar

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

Son Yorumlar