16.8 C
İstanbul
Pazartesi, Haziran 14, 2021
Ana SayfaAstrolojiBaşak Burcu Özellikleri

Başak Burcu Özellikleri

Başak burcu özellikleri arasında en dikkat çekeni, bilgiye her zaman açlık duymaları gelmektedir. Üstün zekalarını gündelik hayatlarında aktif olarak kullanan başak burçlarının elementleri toprak olduğundan, ticari veya hobi amaçlı çiftçilik işlerinden geri kalmazlar. Uğurlu rakamları 5 olan başakların şanslı günleri Çarşamba, renkleri ise mavi, sarı ve turkuazdır.

Başak Burcu Özellikleri Nelerdir?

Yönetici gezegeni Merkür’den dolayı hep bilgi peşindedirler. Zekalarını hep bir yardımcı olarak kullanırlar. Çalışkan insanlardır, ‘iş’ hayatlarındaki en önemli konudur. Güvendikleri insanların her zaman yanında olup onlara yardım ederler. Ancak tembel gördükleri kişilere mesafeli olurlar. Dinlenmeden çalışmaya devam eden başak burçlarının dinlenme şekilleri bile diğer insanlara yorucu gelebilir. Enerjik yapıda olmaları, başak burcu özellikleri arasında belirgin şekilde ortaya çıkmaktadır.

Hayatlarında gelişigüzel şeylere izin vermezler, her şeyi özenle seçerler, ayrıntılara çok takılırlar. Başak burcu özellikleri arasında aynı zamanda mesafeli oldukları da görünür, içli-dışlı olmayı sevmezler. Aynı zamanda kendilerini kullandırtmazlar, hep bir çizgileri vardır. Hayır demeyi bilirler.

Başak Burcu Fiziksel Özellikleri

Başak Burcu
Başak Burcu

Fiziksel Özellikleri ise, yüzleri beyaz ve pembe görünümlüdür. Saçları uzun, bakımlı ve koyu renk olurlar. Gözleri çok etkiler, insanın içini okur gibi bakarlar. Asla dağınık bir dış görünüşe sahip değillerdir. Kıyafet seçimlerinde, etkileyici fakat klasik kıyafetler seçerler.

Başak Burcu Kadını Özellikleri

Başak burcu kadını doğaları gariptir. Evlilik konusuna her zaman tepkili yaklaşırlar. Çok seçicidirler, bu yüzden aşkı sürekli olarak kendilerinden uzaklaştırırlar. Evlenmeyi gerçekten istediklerinde ancak ilişkilerini saygı ve güven çerçevesinde yürütürler. Mükemmeliyetçi olduklarından, aile çevresi ve seçtiği eş adayı onu fazlasıyla hak eder… Onlar da bu olayın farkındadırlar.

Evlilikte asla ayrılık konusu geçmez ve asla olmayacaktır. Ev ve işi, ikisi de çok önemli olduğundan ikisine de vakit ayırıp, başarılı bir şekilde sürdürürler. Çocuklarını saygı çerçevesinde, terbiyeli, düzenli yetiştirirler. Başarı da hiçbir engel onları durduramaz. Mantık ve duyguları arasında bir denge kurmuşlardır.

Başak Burcu Erkeği Özellikleri

Başak burcu erkeği doğal ve samimi insanlardır. Birlikte olduğu kişinin yaşam düzenine karıştığı için başak erkekleri ile yaşamak pek de mümkün değildir. Titizdirler. Beklentisiz kişiler için zamana harcamayı sevmezler. İkili ilişkilerinde sürekli sorun yaşarlar. Çünkü bir başak erkeği, partnerini sürekli denetler. Çocuklarını en iyi koşullarda yetiştirmeye çalışır.

Bazen çocukları babalarının düzenli hayatından sıkılsa bile her zaman yanlarında, babalarını görmekten mutluluk duyarlar. Hata yapmaktan kaçınırlar. Mükemmel olmak için elinden gelen her şeyi yaparlar. Duygusal yönleri ön plandadır.

Önceki İçerikBoğa Burcu Özellikleri
Sonraki İçerikYay Burcu Özellikleri
RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

Son Yorumlar