24.4 C
İstanbul
Pazartesi, Haziran 21, 2021
Ana SayfaAşk ve ilişkilerBilinçaltının Muhteşem Gücü 3

Bilinçaltının Muhteşem Gücü 3

Merhaba Sevgili Dostlar

Bilinçaltının muhteşem gücünün 3. bölümünde  “Niçin yaşamak istemediğimiz problemleri tekrar tekrar yaşarız?” sorusuna ve başka şeylere açıklık getirmeye çalışacağım. Bilinçaltınızla ilgili bilmediğiniz ve öğrenmek istediğiniz onlarca bilgi ve inanılmaz şeyleri sizlere aktarmak ve sizi şaşırtmak için bu yazıyı yazıyorum. Bu yazının da dışında bilinçaltımızın bizleri şaşırtacak daha bir sürü özelliği olduğunu söyleyebiliriz.

“Niçin yaşamak istemediğimiz problemleri tekrar tekrar yaşarız.” Sebebi ise beyninizin bilinçli kısmı tekrarlanan hataların farkında olmasına rağmen, bilinçdışı zihniniz bu hataları “Tutarlılık” adına sürdürür. Kısaca, “neden bunlar sürekli başıma geliyor?” dediğin şeyler. Öğrenmeye, değişmeye karşı oluşturduğunuz dirençlerden kaynaklanıyor. Hayat okulunda sınıfını torpille, rüşvetle geçemiyorsun. Derslerine konu olan problemlere algılarını değiştirerek farklı bir dikkatle tekrar vermelisiniz.

Beyin Nasıl Bir Yapıya Sahiptir?
Beyin Nasıl Bir Yapıya Sahiptir?

Bilinçaltında Neler Var?

“Problemler” Kısmı Ben ….. şuyum, Ben buyum ….

Değişmesi gerekenlerden biri olmasını istediğiniz şeyleri davranış olarak yapmaya çalışma. Ancak şuna mutlaka dikkat etmenizi istiyorum. Birinci sütundaki davranışlar direniş gösterecektir. Değişim onun için tehlikelidir. Çünkü onun için alıştığı şeyler daha güvenlidir. Onunla yıllarını geçirmiştir ve sahibini ölümden korumuştur. Bu yüzden değişimleri istemez. Çünkü ne ile karşılaşacağını bilmediği için çok korkar. Ölümle karşı karşıya gelmiş duygusu içindedir ve senin vazgeçmemen için önüne engeller sunar. Eğer siz inançlı olarak algı değişimini uygularsanız tehlike sinyalleri azalmaya başlar ve yeni davranışları kabullenmeye başlar ve hızla hayatının tekrarlarını değiştirmeye koyulur.

Sevgiyle mutlu ilerleyin..

 

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

Son Yorumlar