17.8 C
İstanbul
Pazartesi, Haziran 14, 2021
Ana SayfaAşk ve ilişkilerBilinçaltının Muhteşem Gücü 4

Bilinçaltının Muhteşem Gücü 4

Merhaba Sevgili Dostlar

Bilinçaltının muhteşem gücünün 4. bölümünde Bilinçdışı Zihnin bize ne ve nasıl söyler ?

Bilinç ve bilinçdışı zihin arasında yoğun bir ilişki vardır. Rahatsızlıkların çoğu duyguların kendine ifade yolu bulamaması ve bilinç ile bilinçdışı zihnin çatışmasından oluşur. Bu yüzden bilinçdışı zihnini anlamak  ve iletişimini ilerletebilmen için sana kılavuzluk yapacağım. Bakalım bilinçdışı zihnin sana nasıl anlatıyor kendisini ve sen bunun sonunda ne anlamış olacaksın?

Bilinçaltı Nedir?
Bilinçaltı Nedir?

Hey Sen! Senin Bilinçdışı Zihnin Benim!

Tüm anılarını, hiçbir şeyi silmeden ölünceye kadar depolarım.

Anne karnına düştüğün andan ve 7 yaş arasında bilincin gelişmediği için süzgeç yoktur bende. Anne- baban ve çevrenden gelen tüm bilgileri doğru-yanlış ,iyi-kötü, ahlaklı-ahlaksız ,güzel-çirkin, doğru-yanlış ayrımı yapmadan arşivledim. Kayıt altına aldığım duygusal ve zihinsel bilgileri gelecekte karşılaşacağım olaylarla ilişkilendiriyorum. Benzer şeyler ve düşünceler arasında bağlantı kurar ve genelleştiririm. Çocukken kedi ile ilgili olumsuz bir deneyim (başkası da yaşamıştır etkilenmişimdir.) yaşadıysan, yıllarca köpekten kokmamın sebebi bu yaptıklarım.

Simgelerle çalışırım .”Zaman ve yer” ile ilişkilendirecek simgelediklerim hafızama kaydolur. “Zaman” benim  için geçerli değildir. Benim için geçmiş ve gelecek yoktur. Şimdi vardır. Bu yüzden geçmişteki olup bitenleri de şimdi yaşıyormuşum gibi hissettiririm, geleceği de şimdi yaşıyormuşum gibi hissettim. Ben senin ruhunun aracılığı ile sürekli irtibat halindeyim. Sen de benimle iletişime geçmek için sürekli hayal gücünü kullanırsın.

5.bölümde görüşmek üzere sevgili dostlar. Sevgiyle mutlu ilerleyin.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

Son Yorumlar