19.3 C
İstanbul
Çarşamba, Haziran 16, 2021
Ana SayfaAşk ve ilişkilerBilinçaltının Muhteşem Gücü 5

Bilinçaltının Muhteşem Gücü 5

Merhaba Sevgili Dostlar

Bilinçaltının muhteşem gücünün 5. bölümünde Bilinçdışı Zihnin bize ne ve nasıl söyler?

Hey Sen ! Senin Bilinçdışı Zihnin Benim!

Bilinçaltı Nasıl Bir Yapıdır?

Yaşamında çözümlemen gereken problemlerinin hepsine cevap bulup çözümleyebilirsin.  Buna benzer problemlerin daha fazla seni mutsuz etmemesi için ben bunların üzerini kapatırım.  Ancak düşüncelerinde, davranışlarında bir gariplik görürsen-korku, kaygı, takıntı, stres, öfke, endişe, vesvese, aşırı temizlik, bağımlılık, depresyon vb.- BİL Kİ! ötelediğin yansımalarındır tüm bunlar. Eğer ötelediğin tüm bu sorunlarınla sağlıklı bir şekilde yüzleşmezsen, reddedersen veya kavga edersen vb. gibi bu problemin gelişerek çoğalmaya seni daha çok mutsuz etmeye, daha çok acı çektirmeye devam eder.

Bilinçaltı Nedir?
Bilinçaltı Nedir?

Benim görevim seni haklı çıkarmak, fakat haklı çıkarmak kadar da sana tatmin duygusunu yaşamanı sağlayarak mutlu etmektir. Mutlu edemiyorsam hayatta kalmanı sağlar.

“Neyden kaçarsan o olur.”

“Kendini gerçekleştiren kehanet. “Pygmalion etkisi, Rosenthal/Beklenti etkisi diyorsunuz buna. Kişinin  belirli bir öngörüsünün, düşüncesinin, duygusunun  başına gelmesidir, gerçekleşmesidir. Olması beklenen şeylerin, korktuğumuz şeylerin başımıza gelmesidir.

Hatırla televizyon izlerken bir çocuğun köpekten çok korktuğunu ve ondan kaçtığınız izlemiştin. ve sende izlerken çok korkmuştun. Benimde başıma gelirse, ya daha kötüsü olursa diye.. Bu düşünce senin bilinçli olarak yaptığın bir şey değildi. Ancak bu negatif duygularını boşaltmak istiyordun, ben de siparişini ciddiye aldım( Şunu bilmiyordun. Köpek o andan aşı olmuştu.) ve birden sana havladı ,ısıracakmış gibi hissettin. Tesadüf değildi yeni aşı vurulmuş, acı çeken köpeği sevme isteğin. Kaçtığın durumu yakalattım sana. Bir gün komşunun köpeğini sevmek istedin.

Evet sevgili okurlarım devam ediyoruz bu bölüme. Görüşmek üzere. Sevgiyle mutlu ilerleyin…

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

Son Yorumlar