20.8 C
İstanbul
Çarşamba, Haziran 23, 2021
Ana SayfaAşk ve ilişkilerBilinçaltının Muhteşem Gücü

Bilinçaltının Muhteşem Gücü

Bireyi farklı bir bilinç durumuna alabilmek için başvurulan sistematik bir iletişim biçimidir. Bireyin, dışardaki her şeye karşı duyarlılığının minimum düzeye inerek, farklı bir bilinç düzeyine geçmesi suretiyle oluşan yoğunlaşmaya bilinçaltına giriş deriz.

Bilinçaltı çalışması kişinin kendi potansiyeline karşı farkındalığı olma yeteneğini geliştiren; daha iyi olabileceğini, bir şeyi daha iyi yapabileceğini anlayarak değişmesini ve gelişmesini sağlayan bir bilinçaltı eğitim sistemidir. Bilinçaltı ile geçiş için belirli bir alt yapıya sahip olmak ve belirli aşamaları, nefes almak gibi otomatik hale getirmek gerekir. Şimdi huzurunuzu bozmadan, kahvenizi yudumlarken, okuma serüveninize bu aşamalar rotasında devam edebilirisiniz. Okuma keyfinizi kaçırmak gibi olmasın ama trans deneyim kazandıkça içselleştirilir, demini alır ve gelişir. Bilinçaltı çalışmasındaki tekniklerin en ufak bir yan etkisi bile yoktur. Sadece odaklanma ile gerçekleşen, uykuyla uyanıklık arasındaki duruma benzer. Uykuya benzeyen tek yanı bireyin gözlerinin kapalı olmasıdır.

Bilinçaltının Muhteşem Gücü

Bilinç ve Bilinçaltı Nedir, Ne Yapar?

Evet, duyduğunuz, gördüğünüz, hatırladığınız şeyler bilincinizin filtrelerinden geçer. Aynı anda bir aracın sesini, kuşların sesini uzun süredir çalışan klimanın sesini duymazsanız da bunlar bilinçaltınızdan kaçmaz.

Bilinciniz, bilinçaltınızdan gelen bilgiyle işlem yapar. Bilinçli zihniniz mantık yürüten, eleştiren, kavrayan yargılayan kısmıdır. Bilinçdışı zihniniz (Bilinçaltınız) ise duygu odaklıdır. Saftır. İnançlarınızı, ahlaki değerlerinizi, yanlış ve doğrularınızı, sizi iyi ve kötü hissettiren şeyleri, inandıklarınızı ve öyle kabul ettikleriniz, tecrübe edinerek öğrendiğiniz davranışlarınızı kime, nerede ve nasıl tepki vereceğinizi, gelecek ile ilgili korkularınızı, kaygılarınızı, tüm korkularınızı otomatik olarak olduğu gibi kayıt eder. Hayatınız boyunca vereceğiniz kararlarda bu bilgilere uygun, tutarlı davranmanızı sağlar.

Evet Değerli Okurlarım bilinçaltının muhteşem gücü yazımızın birinci bölümünün sonuna geldik. ikinci bölümünde görüşmek üzere. Sevgiyle mutlu ilerleyin…

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

Son Yorumlar