Bir Sütyen Ne Kadar Süre Kullanılmalı

0
36

İyi bir sütyen bir hayli pahalı olabilir. Çünkü rahat ve konforlu bir sütyen bulmak için fazla para vermeniz gerekebilir. Güzel, uyan ve esasında rahat olan birini bulmak kolay değildir, özellikle de daha büyük sütyen bedenine sahip bayanlar için. Bu yüzden pek çok bayanın düzenli şekilde taktığı birkaç iyi sutyen vardır. Peki bu sütyenler uydukları sürece neden yenilerini alasınız? Elastik kısmı biraz gevşek olduğu için sütyeninizin biraz daha büyük olması kimin umurunda?

Altı Ay

Uzmanlar sütyenlerin 6 ila 8 ay ömrü bulunduğunu açıklıyorlar. Çamaşır makinaları sütyenlerdeki dolgunun şeklini kaybetmesine neden oluyor ve aynı sütyeni sık takanlar için elastik, gevşek ve desteksiz hale gelmesi yarım seneden fazla sürmeyecektir

Sutyeninizi soğuk suyla yıkayarak daha uzun süre dayanmasını sağlayabilirsiniz, çünkü bu elastikiyetin bozulmasını önler. Ama senelerdir giydiğiniz rahat sütyenler? Artık düşündüğünüz kadar muhteşem değiller.

Son Kullanma Tarihi

Sütyenler, “son kullanma tarihi” olan tek giyim eşyası değildir. İç çamaşırınızı da altı ayda bir değiştirmelisiniz ve çoraplar bir yıl sonra atılmalıdır. Çünkü bakteriler ve virüsler bir süre sonra orada yer etmeye ve depolanmaya başlıyorlar. Bu da o bölgeye tahriş için yol gösteriyor ve alerjik reaksiyonların başlamasına neden oluyor. Bu yüzden de belli bir süre sonra kıyafetlerinizi değiştirmelisiniz. Atmak istemiyorsanız da bez olarak kullanabilir ve değerlendirebilirsiniz. Bunu biliyor muydunuz?

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here