24.4 C
İstanbul
Pazartesi, Haziran 21, 2021
Ana SayfaModaDar Kadife Pantolon Esnetme

Dar Kadife Pantolon Esnetme

Kadife güzel ve narin bir kumaştır. Birçok kişi kadife pantolonlarını rahat ve konforlu olmasından hoşlanır, ancak pantolon çok iyi oturmuyorsa ya da sıkıysa kadife çok dikkatli kullanılmalıdır. Bazı kadife pantolonlar aşınma ile biraz gerilir ve yıkandıktan sonra tekrar küçülür (makinede yıkanabilirlerse). Pantolonun ne kadar büyük olmasını arzu ettiğinizi belirlerken bunu aklınızda bulundurun. Kadife pantolonunuz yeteri kadar gevşek değil ise, bollaştırmak için deneyebileceğiniz birkaç yöntem vardır.

Kadife Pantolonu Nasıl Esnetebilirsiniz?

Çamaşır makinesinde yıkanabilir kadife pantolonları, makineye az miktarda kumaş yumuşatıcı ile yıkayarak çıkarın. Döngü sona erdiğinde, pantolonları asın ve germek arzu ettiğiniz yerlere kumaşı hafifçe çekin.

Ütüyü düşük bir ayara getirin ve kadifenin ısıya ve buhara reaksiyonunu test etmek için gizli bir alana basın. Kadife iyi tepki veriyorsa, kumaş nemliyken ütülemeden sonra her bir bölümü hafifçe çekerek, pantolonun küçük bir bölümüne bir defada basın. Kumaşın zarar görmemesi için ütüyü çok uzun süre bir noktada bırakmayın.

Bel kısmında bir darlık var ise bel bandını büyütmek için pantolonu ütü masasının ucuna geçirin. Makinede yıkanabilir pantolon bu adım için nemlendirilebilir.

Bir bel gergisi satın alın. Bu ucuz cihazlar, pantolonların kemerinin içerisine yerleştirilerek birkaç santim genişletebilir.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

Son Yorumlar