Doğal Dezenfektan Spreyi Yapımı

0
16

Günümüzde Corona Virüs yüzünden hijyene oldukça fazla dikkat ediyoruz. Çünkü bu virüs bakteri gibi vücuda yapışarak vücutta yer ediniyor. Bu da hastalığa yol açıyor. Buna engel olmak için kullanılan en etkili ürün dezenfektandır. Yüksek alkol oranı ile virüsü saniyeler içinde öldürerek vücudu temiz tutmaya yardımcı olur. Dezenfektanı da evde yapabilirsiniz. Bunun için gerekli şeyler çok basit.

Evde Dezenfektan Yapımı

Eşit parça bir solüsyonla temizlik beyaz damıtılmış sirke ve su ile sağlığınız için en güvenli olan temizlemenin etkili yollarından birisidir. Otların gücünü ekleyin ve bir süper temizleme çözeltisine sahip olun. Bu durumda, doğal ve kuvvetli bir anti-bakteriyel sprey. Adaçayı diğer pek çok mikroorganizmanın beraberinde, E. Coli, Salmonella typhi ve Candida albicans’a karşı antibakteriyel ve antimikrobiyal özelliklere sahibi olduğu test edilmiştir. Adaçayı, esasında, bu güce sahip olan az sayıdaki bitkilerden birisidir.

Adaçayı Sirkesi Spreyi Malzemeleri

Taze (kuru değil) adaçayı demeti 2 su bardağı beyaz damıtılmış sirke Su Sprey şişesi

Adaçayı Sirkesi Spreyi Yapımı

Ellerinizle, kokulu olana kadar taze adaçaylarını sıkıp ezin. 2 bardak beyaz saf sirke ile beraber bir cam kaba koyun. En az iki hafta demlenmesini sağlayın, süreyi 4 hafta da yapabilirsiniz.

Adaçayı Sirkesi Spreyi Kullanımı

Bir sprey şişesi kullanarak, eşit miktarda adaçaylı sirke ile suyu karıştırın. Herhangi bir yüzeye püskürtün ve bir bez parçası kullanarak silin

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here