17.8 C
İstanbul
Pazartesi, Haziran 14, 2021
Ana SayfaSağlıkDökülen Tüyleri Temizlemenin Yöntemleri

Dökülen Tüyleri Temizlemenin Yöntemleri

Tüy toplama silindirleri, kıyafet veya mobilyalarınızdaki tüyleri toplamada yeterli olmuyorsa, bazı ipuçlarına ihtiyacınız olabilir. Kıyafet, mobilya, halı ve zemindeki tüyleri kolaylıkla ve etkili bir biçimde toplamak istiyorsanız, bu yazıdaki tüyolar çok işinize yarayacak.

Evcil hayvana sahip olmak, daimi olarak mobilya, zemin ve elbise üstünde tür ile yaşamak demektir maalesef! Tüylerden kurtulmak için iyi bir yöntem arıyorsanız, aşağıda belirtilen ipuçlarını takip edin.

Giysi ve Mobilyadan Tüy Temizlemenin Pratik Yolları

Kıyafetler

Çamaşır makinesinde: Makineye koymadan önce tüm elbiseleri iyice sallayın. Yıkama suyuna 1/2 bardak beyaz sirke ekleyin. Sirke liflerin gevşemesine ve tüylerin serbest kalmasına yardım edecektir. Kurutma makinesine koymadan önce elbiseleri tekrar sallayın.

Kurutma makinesinde: Tüylerle kaplanmış çamaşırları yıkadıktan sonra, tenis toplarıyla beraber kurutma makinesine koyun. Isı olmadan kurutucuyu 10 dakika çalıştırın. Topların yardımı ile tüyler elbiselerden çıkacaktır.

Zemin

Tüyleri toplamak umudu ile elektrik süpürgesi çalıştırmayın. Elektrik süpürgesinden çıkan hava tüylerin uçmasına sebep olacaktır. Bunun yerine, elektrostatik bir bezle kaplanmış bir fırça ya da saçı çekecek bir keçe kullanın.

Halı

Halılara karbonat serpiştirin ve ileri-geri hareketlerle elektrik süpürgesi ile süpürün. Toplanan tüylerin miktarına şaşırabilirsiniz. Halı kenarları genelde daha fazla tüy toplar. Bir lastik eldiveni ıslatın ve halı kenarlarındaki tüyleri çekerek temizleyin.

Mobilya

Kumaş mobilya üstünden mümkün olduğunca fazla tüyü toplamak için bir lastik eldiven ya da bir çekçek kullanın. Tüy toplama rulosundan çok daha verimli ve ekonomiktir. Kumaş koltuk, evcil hayvanınızın favori yeri ise, küçük bir battaniye ile örtün!

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

Son Yorumlar