20.8 C
İstanbul
Çarşamba, Haziran 23, 2021
Ana SayfaSağlıkDuş Alırken Saçlarınızın İhtiyacı Olan 3 Önemli Detay!

Duş Alırken Saçlarınızın İhtiyacı Olan 3 Önemli Detay!

Her duş aldığınızda aynı ürünleri kullanmak daha sonradan sorunlara yol açabilir. Kepeklenme, kuruluk, nemsizlik gibi problemler oluşur ve saçlarımız ihtiyacı olan besini alamaz.

Duş sonrasında belirli periyodlar ile kullanacağınız ürünler saçlarınızın beslenmesine ve saç diplerinin yenilenmesine yardımcı olabilir.

Duş Alırken Yapılacaklar
Duş Alırken Yapılacaklar

Duş Alırken Saçlarınızı Tazelemek İçin Yapmanız Gereken 3 Şey

Maskeler

Maskeler yıpranmış saç uçlarınıza kremlere göre daha fazla nem verir. Böylece kuru saç uçlarınız daha parlak gözükür. Haftada bir ya da iki kere derin nemlendirici özelliği olan saç maskesi kullanın. Nemlendirici maske kullanarak saç diplerinizi canlandırır ve rahatlatır.

Eğer saçlarınız boyalı ya da şekillendiricilerin yüksek sıcaklıklarına maruz kalıyorsa maskeyi haftada bir kere kullanabilirsiniz. Maskeyi saçınıza uyguladıktan sonra saçınıza iyicene nüfuz etmesi için birkaç dakika bekleyin.

Bakım Kremleri

Arındırıcı bakım şampuanları saçlarımıza oldukça güzel bir bakım sağlar. Haftada bir özel arındırıcı bakım şampuanı kullanın. Bu şampuanlar diğer şampuanlara göre daha güçlü temizleme faktörleri içerir ve günlük kullanım için üretilmiştir . Günlük kullanacabileceğiniz bu formülü rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Bu formül saçlarınızdaki kalıntıları ve fazla yağları ortadan kaldırmaya yardımcı olur. Ama unutmayın ki bu ürünü haftada sadece bir kere kullanmalısınız. Haftada birden fazla kullanım saç tellerinizi kurutabilir.  Daha fazla kullanımda cildinize zarar verecek boyutta sorunlara neden olabilir.

Kepek Arındırıcı Şampuan

Yüzümüzdeki ölü derileri temizlemek için yüz şurubu kullandığımız gibi saç derimize de böyle bir bakım yapmalıyız. Saçlarımıza kullandığımız kuru şampuanlar saç derilerimizin kurumasına ve kepeklenmesine neden olur.

Bunu önlemek için her iki haftada bir kepek arındırıcı şampuan kullanın. Kepek karşıtı ürünü duş sırasında saçlarınıza masaj yapın. Her iki haftada bir yapacağınız masaj ile saçlarınızdaki ölü deriler dökülerek kepekler yok olacak ve daha sağlıklı saç derisine sahip olacaksınız.

Bundan sonra öğrendiğiniz bilgiler ile kendinize daha iyi bakım yapabileceksiniz ve yaptığınız bakımlar ile sağlıklı saçlara sahip olacaksınız.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

Son Yorumlar