24.4 C
İstanbul
Pazartesi, Haziran 21, 2021
Ana SayfaDiyetlerDüz Bir Karın İçin İpuçları

Düz Bir Karın İçin İpuçları

Mekik, buhar banyosu ve diğer egzersizler düz ve sıkı bir karın elde etmek için yetersizdir. Aslında bu egzersizler karın kaslarınızı güçlendirmek için doğru davranışlardır, ancak karın bölgesi yağlarının yakılması konusunda eksiksiz olarak yardımcı olmaz. Doğru olan ise, egzersizlerle birlikte daha sağlıklı ve düzgün beslenme konularında kendimizi geliştirmek ve buna göre davranmak, yaşamaktır. Düz bir karın ve güvenle mayo giyebilmek için bu ipuçlarını izleyerek başlayın.

Karın Çalışma
Karın Çalışma
  1. Protein Protein alımını arttırabilirsiniz. Bunun için en basit yöntem sabah kahvaltılarında yumurta tüketmektir. Bu şekilde metabolizmanız hızlanacak ve yağ yakımı kolay hale gelecektir. Ayrıca yumurta yolu ile aldığınız protein tokluk hissi verecektir. Protein kesinlikle kas kaybetmeden yağ kaybetmek için önemlidir.
  2. Her Gün Elma Yiyin Düz ve sıkı bir karın için beslenmenizde sebze ve meyvenin olması oldukça önemlidir. Meyve ve sebzeler lifli gıdalar olduğu için sindirimi kolaylaştırır. Size tavsiyemiz, tokluk hissi de veren elmayı hergün bir tane tüketmeniz.
  3. Doğru Ağırlık Kaldırma Egzersizi Hayatınızda egzersiz olmasa, vücudunuz kaslanmaya devam edecektir, ama bu hemde yakmanız gerekli olan daha fazla kalori manasına gelecektir. Ağırlık kaldırma metabolizmanın hızlanması için önemlidir. Düz bir karın için egzersizlerin yanında ağırlık da kaldırmalısınız.
  4. Su Her gün yeterli su içmek, düz bir karın ve kilogram verme konusunda oldukça önemlidir. Yemeklerden önce 1 bardak su içerek bu işe başlayabilirsiniz. Bu 1 bardak su, yemek öncesinde açlığınızı bir miktar da olsa bastıracaktır.
  5. Kardiyo Egzersiz Düz bir karın için 3-60 dakika arasında yüksek yoğunluklu egzersiz programı uygulayabilirsiniz. Bunun için 10 dakika koşu, 1 dakika sprint, 5-10 mekik ve 15-20 şınav biçiminde program yapabilirsiniz. Eğer iyi bir sonuç almak için bu programı arttırarak 5 tekrar uygulayabilirsiniz.
  6. Gece Yemek Yemeyin Doğru zamanda yemek yemek, düz bir karın için oldukça önemlidir. Yatmadan 2-3 saat önce bir şey yememelisiniz. Bazıları için bu zor olabilir ama önemli ve dikkat edilmesi gerekli olan bir konudur. Uyurken metabolizma yavaşladığı için yatmadan önce yedikleriniz size yalnızca kalori kazandıracaktır. Yatmadan önce yemek yerine 1 bardak su ile günü tamamlayabilirsiniz.
  7. Pliometri Pliometri, ani patlama egzersizleri manasına gelmektedir. Pliometri, hızlı ve düz bir karın için muhteşem hareketlerdir. Pliometri, metabolizmayı hızlandıracak ve kolay yağ yakımını sağlayacaktır. Bu egzersizleri deneyin, göreceksiniz çok eğleneceksiniz.
  8. Tuz Alımını Azaltın Beslenmenizde tuzu azaltmanız, yalnızca düz bir karın için değil daha sağlıklı bir hayat için de oldukça önemlidir. Aşırı tuz tüketimi vücutta su tutulmasına ve ödeme neden olmaktadır. Tuzu azaltmak için daha az sodyum içeren deniz tuzu kullanımına geçerek başlayabilirsiniz.
  9. Bira Bira, düz bir karın isteyenlerin en büyük düşmanlarındandır. Düz ve sıkı bir karın için hemen hayatınızdan birayı çıkarın. Hatta şişkinliğe sebep olan sodadan da uzak durabilirsiniz.
  10. Vücudu Güçlendirin Vücudu güçlendirmek yalnızca yoğun egzersiz programlarıyla kaslanmak manasına gelmez. Bunun başka basit yolları da vardır. Örneğin, iş yerinizde dik ve düzgün oturmak, doğru nefes almak gibi vücut için oldukça önemli ve bir o kadar basit şeyleri yaşamınızda önemsemelisiniz. Nefes alıp verirken her defasında karnınızı sıkıp gevşetmek size düz bir karın için yardım edecektir.

Aslında düz ve sıkı bir karın sahibi olmak zor değildir, yalnızca bunu istemek gerekir. Sağlıklı beslenme ve hareketli bir hayat sizin için önemli hedefler olmalıdır.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

Son Yorumlar