17.8 C
İstanbul
Çarşamba, Haziran 16, 2021
Ana SayfaSağlıkEllerinizi Katı Sabun İle Yıkamanız için Sebepler

Ellerinizi Katı Sabun İle Yıkamanız için Sebepler

Hazır satılan çoğu sabun sülfat içerir. Sülfat, cildi tahriş edebilir ve kanserojen olabilir. Sabunda kullanılacak olan diğer maddeler ile daha da fazla toksik yan ürünler oluşturabilirler. Bu sebeplerden dolayı, ellerinizi yıkamak ve dezenfekte etmek için doğal bir ürün olan kastil sabununu kullanabilirsiniz.

Kastil sabunu, hindistan cevizi, jojoba ve zeytinyağı gibi bitkisel yağlarla üretilirler, sıvı ve katı olarak kullanılabilirler.

Kastil Sabunu
Kastil Sabunu

Katı Sabun Ne İşe Yarar? Faydaları Nelerdir?

Kastil sabunu, evde hazırlanabilen bir çok doğal güzellik, kişisel bakım ve ev temizlik ürününün en temel bileşen maddesi olarak kullanılır. Cilde zarar veren kimyasal içeren ticari sabunlar yerine, ellerinizi devamlı yıkamak için de kastil sabunu kullanabilirsiniz. İşte ellerinizi yıkamak için kastil sabunu kullanmanız için nedenler…

  1. Tahrişe neden olmaz Kastil sabunu, deterjanlarda bulunan ve bazı insanlarda cilt tahrişine sebep olan sodyum laurel sülfat gibi köpürtücü maddeler içermez. Kastil sabunu, cildin tüm nemini koruyarak, her kullanışınızda cildinizin nemlenmesini sağlar.
  2. Anti-bakteriyeldir Kastil sabunu, ellerinizdeki bakterileri derinlemesine temizler.
  3. İyileştirmeyi teşvik eder Kastil sabunu, cildin doğal iyileştirici özelliklerini güçlendirir.
  4. Cilt hassasiyeti için iyidir Kastil sabununda, kimyasal katkılar, sentetik kokular, parabenler ya da alerjiyi tetikleyecek diğer sert kimyasallar yer almaz. Cilt hassasiyeti olan kişiler için en iyi sabundur, çünkü cilt üstünde çok hassastır.
  5. Toksik değildir Kastil sabunu kimyasal bir deterjan değildir. Sabun bütünüyle güvenli ve biyolojik olarak parçalen temelbilen gerçek bir sabundur.

Kastil Sabunundan El Sabunu Yapma

Boş bir el sabunu şişesini üstte boşluk kalacak şekilde su ile doldurun. Kalan kısmı sıvı kastil sabunu ile doldurun. Anti-bakteriyel koruma için biraz çay ağacı yağı ekleyin.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

Son Yorumlar