Erkekler İçin 15 Madde İle Harika Fotoğraf Çekmek!

0
85

Fotoğraf çekmek istiyorsunuz fakat nasıl yapacağınızı bilmiyorsanız eğer aşağıdaki soruları kendinize sormakla başlayın.

 • Ne tür bir çekim isteniyor veya gerekli?
 • Bu bir kafa vuruşu, moda, resmi veya rahat bir atış mı?
 • Bu stüdyoda olacak mı?
 • Bu bir yerde olacak mı ve evet ise bu özel çekim için ne tür bir yere ihtiyaç var?
 • Ne tür kıyafetler kullanılacak?
 • Bu kıyafetleri kim tedarik edecek – model, marka veya sponsor?
 • Temanın temiz traşlı bir yüze ihtiyacı var mı değil mi?
 • Temanın belirli bir saç stiline ihtiyacı var mı?

Erkekleri pozlandırmanın en iyi yolu, modelin kendilerine rahat ve güvende hissetmesini sağlamaktır. Bu, temanın bir birey olarak onlara uygun olduğundan emin olarak yapılabilir. Bir erkek modeli size gelir ve bir rapçi gibi giyinmek istiyorsa, ancak daha çok ‘takım elbise’ bireye benziyorsa, bu amaçla nazik tavsiyelerde bulunun. Hepimiz rock yıldızı olduğumuzu düşünebiliriz, ancak hepimiz onu çekemeyiz. Bununla birlikte, Müşteri deri pantolonunu kovboy çizmeleriyle giymek konusunda kararlıysa, kabul etmelisiniz. Tema, gardırop ve konum konusunda anlaştıktan sonra, bir sonraki heyecan verici yolculuğunuz fotoğraf pozlarıdır.

Erkek Poz Fikri ve Önerileri

Bir sonraki erkek fotoğraf çekimleriniz için yararlı olabilecek bazı fikirler aşağıdadır:

1.Kafadan Vuruşlar

Çoğu zaman erkek müşterinizi sadece mevcut kafa kafalarının güncelliğinin en az 20 yıl olduğunu fark ettiklerinde görebilirsiniz. Fotoğraf çekiminden önce, kafa vuruşunu doğru bir şekilde hissetmek için birkaç soru sorduğunuzdan emin olun, yani kafa vuruşu şirketin markasıyla konuşuyor mu? Frank Rocco Photography’den (New York City) Frank Rocco “ Headshot için, konulara dayanacakları bir şey vermeyi seviyorum. Ayakta duruyorlarsa, yüksekliği ayarlanabilir bir sandalyenin arkası harika. Kafa vuruşu bir portreden daha samimi olmalıdır. Bazen ‘Konferans odasına girmiş gibi davranın ve söylemek zorunda olduğum şeyle süper ilgilisiniz gibi davranıyorum. “ Yerdeyseniz , sığ bir alan derinliği (DoF) kullanın.

2.Tam Yüz Çekimi (Öne Bakan)

Çoğu zaman erkeklerin ifadeleri daha ciddi taraftadır. Erkek modelinizi rahatlatmanın harika bir yolu, sadece yüzünün gözlerine odaklanarak yakın çekim yapmaktır. Erkek modelinizden öfkeli bir ifade, sonra bir poker yüzü, sonra hafif bir gülümseme ve son olarak güzel bir gülümseme ile başlamasını isteyin. Bu, bireyin yüzü için ne tür bir ifadenin en iyi şekilde çalıştığı hakkında bir fikir verecektir. Erkek modelinize biraz rehberlik verin, örneğin bir poker oyununun ortasındasınız ama kazanan eliniz var (bu yüzden burada nötr bir ifade arıyorsunuz, ancak parlayan gözler arıyorsunuz). Çevreye veya temaya en uygun yüz ifadesini almak için farklı hikayelerle gelin.

3.Tam Yüz Çekimi (Açılı)

Aşağıda tam yüz çekimleri için birkaç ipucu daha var :

 • Daha uzun bir lens kullanın, ancak erkek modelinize telefon etmeniz gereken uzun bir lens kullanmayın.
 • Güvenilir Canon 24-70mm lensimi f2,8 değerine ayarlı diyafram açıklığıyla kullanmayı tercih ederim
 • Diyaframı f2.8 olarak ayarlamak alan derinliği ile oynamanıza izin verir.
 • Erkek modeliniz biraz fazla kiloluysa, bu genellikle boynunda ve yanaklarında görülür, bu nedenle modelinizin kameraya bakması istenmeyen kiloları atar.
 • Size bakarken, boynunu uzatan çenesini hafifçe öne itmesini isteyin.
 • Gizem eklemek istiyorsanız, daha tarafsız ifadeler kullanın.
 • Abartılı baş eğmekten kaçının.
 • Arandığında aşağıya bakmasını ve hızlıca yukarı bakmasını isteyin, çünkü bu genellikle mükemmel ifadeyi verir.
 • Atışları düşünmeyin, çoğu zaman en iyi atışlar oldukça kazara olanlardır.

Erkek eller çok fazla güç gösterir ve kendi başlarına bir fotoğraftır, bu yüzden bu mücevheri unutmayın. Erkek modelinizden kendi saatleriyle, kol düğmeleriyle oynamasını veya modelin temayla bağlantılı bir şey tutmasını isteyin. İzleyicinin izlerin, damarların, çillerin ve ellerin tasvir ettiği tarihi görmek istediği için minimum düzenleme kullanın.

4.Dövmeler

Erkek modelinizde dövmeler varsa, dövmelerinin ayrıntılı resimlerini isteyip istemediğini sorun. Çoğu erkek mürekkebiyle gurur duyuyor ve bunun belgelenmesini istiyor.

Erkek Poz Fikirleri
Erkek Poz Fikirleri

Ayakta Erkek Pozları (Öne Bakan)

Bu ilk poz ile dünya, erkek pozları açısından tam anlamıyla istiridye olabilir. Pozları düşünmeyin, rahat hissetmesine izin verin. Çekimin, bacakları bükülmüş dizleri ve kolları, yani sırt çantasına veya elleri ceplere vb.

1.Tam Boy Çekim

Çeşitli arka planlar size çok çeşitli seçenekler sunacaktır. Bu çekimlerde, erkek modelinizin doğrudan kameraya, mesafeye bakmasını veya kendi ayakkabılarına bakmasını sağlayın.

2.Kırpılmış Çekim

Erkek modeliniz öne baktığında, belden yukarı doğru veya sadece başından ve omuzlarından birkaç kırpılmış çekimi kolayca yakınlaştırabilir ve yakalayabilirsiniz. Profesyonel İpucu: fotoğrafları kırparken, bu garip elemelerden (kırmızı ile işaretli) kaçının. Yeşil işaretli çizgiler kabul edilebilir ve mahsulünüzü garip hale getirmeyecektir.

3.Detay Çekimleri

Erkek modelinize bir mola vermek istediğinizde, birkaç detay çekimi nefes alma fırsatı olabilir. Modelinizden ayakkabılarını bağlamasını, kravatını sabitlemesini veya saatini sıfırlamasını ve modelinizin çok fazla yapmasına gerek kalmadan bu ayrıntıları yakalamasını isteyin. Bu çekimler genellikle bir fotoğraf çekiminden favorilerim haline gelir ve minimum düzenleme gerektirir.

4.Kameraya Doğru Yürüyüş

Erkek modelinizden farklı yönlere bakarken kameraya doğru uzun adımlarla yürümesini isteyin. Model iyi bir duruşa ve tarafsız bir ifadeye sahip olmalıdır. Bir kez daha, belki de bir pervane (örneğin ceket) tutarak ellerinin bir amacı olmalıdır.

5.Ayakta Pozlar (Yanlara Bakan)

Bu fikirle, erkek modelinizin sanki derin düşüncelere sahipler ya da başlarındaki gelecek milyonları üzerinde çalışıyormuş gibi kameradan uzak durmasını sağlayın. Erkek modelin bacakları, fotoğraf çekimi temasına bağlı olarak daha rahat olabilir. Bu poz fikirleri ile hikayeye daha fazla arka plan eklenebilir.

6. Ayakta pozlar (Bir Yere Yaslanmış)

Bu poz farklı seçeneklere izin verir:

 • Erkek model sadece sırtını kullanarak duvara yaslanabilir;
 • Model sadece omzuyla bir nesneye yaslanabilir;
 • Yerleştirildikten sonra, model farklı yönlere bakabilir.
 • Alternatif olarak, fotoğrafçı olarak erkek modeli aynı duvara yaslanırken, ancak kafası kameraya bakacak şekilde duvarın yanında durabilirsiniz. Bu poz farklı bir kafa vuruşuna izin verecektir. Bu durumda daha ciddi bir ifadeyi tercih ederim, ancak bu ne tür bir hikaye anlattığınıza bağlı olacaktır.

7.Oturan (Sandalye Öne Bakan)

Bir sandalye pervane kullanmak, erkek model için oturmuş pozlar yapmak için çok yönlü bir yoldur. Erkek model normalde sandalyeye oturabilir, elleri sıkılmış şekilde dizlerinin üzerine öne doğru eğilebilir. Başka bir fikir, sandalyede geriye doğru oturan erkek modeldir, yani erkek model koltuk arkasına yaslanırken sandalyenin arkası kameraya bakmaktadır.

8.Oturma (Açılı Sandalye)

Varyasyon için, sandalye normal olarak kullanılabilir, ancak erkek modelin doğrudan kameraya veya uzaklığa bakabilmesi için kameradan biraz açılı olarak kullanılabilir. Erkek modelin çenesinin yüksekliğini izleyin. Genellikle, erkek pozlar daha ciddi veya yansıtıcı bir ifade gerektirir. Erkek modellerinizi pozlarken bu özellikleri vurguladığınızdan emin olun.

9.Oturma (Yanlara Bakan)

Düşünceli veya karamsar bir görüntü oluşturmak için, kameradan uzağa bakarken modelinizin yüzüne yakından bakın.

10.Kameraya Geri Dön (Yandan Görünüm)

Stüdyoda farklı bir şey arıyorsanız, erkek modelinizden sırtını kameraya almasını isteyebilirsiniz, ancak yana bakabilirsiniz. Bu tür pozlar erkek modelinizin saçını ve çene çizgisini sergileyebilir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here