19.3 C
İstanbul
Çarşamba, Haziran 16, 2021
Ana SayfaSağlıkGözeneklerinizden Sıkıldınız Mı? Onlardan Kurtulabilirsiniz!

Gözeneklerinizden Sıkıldınız Mı? Onlardan Kurtulabilirsiniz!

Kil maskesi yapmak, yüzünüzdeki istenmeyen lekeleri ve kalıntıları çıkarmanıza yardımcı olmaktadır. Yaptığınız maskeyi doğru uyguladığınız taktirde sonuçlar beklediğiniz gibi olacaktır.

Kil Maskesi ve Tonik

Maske yapımı sonucunda, yaptığınız bölgesi tamamen temizlemeniz ve arındırmanız gerekmektedir. Çünkü kalan maskeler, derinizde uzun süre beklediği zaman cildinizi tahriş eder ve kötü bir görüntüye sebep olur. Bu yüzden yaptığınız maskeyi doğru uygulayıp, devamında ise maskeyi tamamen temizlemeyi ihmal etmeyiniz. Eğer hassas bir cilde sahipseniz, kil maskesini doğru uygulayarak tahrişten kaçınabilirsiniz. Her gün yapmanız da cildinizi tahriş edecektir. Çünkü vücut, gerekli yağı ve vitaminleri depolayamadığı için beslenmeden kendini yenilemeye çalışacaktır. Bu da cildinizi kurutur ve nemli yapısını bozar. Gözeneklerinizi sıkılaştıracak maske ve tonik tarifimiz

Kil

  • Gözeneklerdeki yağı absorbe ederek sıkılaştırır ve siyah noktalara da iyi gelir.
  • Ciltteki ölü tabakayı temizler.
  • Ciltteki kan dolaşımını sağlar ve canlandır.

Tonik

Düzenli kullanımda gözeneklerinizi sıkılaştırır.

Elma sirkesi toniği:

  • 1 yemek kaşığı organik elma sirkesi 3 yemek kaşığı su Elma sirkesi asit oranı yüksek olduğu için su ile seyreltip kullanmak önemli.
  • Yaptığımız karışım ile gözenekleri temizliyoruz ve bir beş on dakika bekliyoruz.

Kil Maskesi

1 tatlı kaşığı kil 1 tatlı kaşığı gül suyu (organik olması önemli ) Çamur kıvamına gelene kadar karıştırıyoruz. Süreceğimiz bölgelere uygulayıp kurumasını bekliyor ve yıkıyoruz. Kil gerginlik oluşturursa nemlendirici kullanabilirsiniz.

Yüzünüzün tamamına kullanabilirsiniz ama sorunlu bölgeler de kullanmanız daha mantıklı.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

Son Yorumlar