20.8 C
İstanbul
Çarşamba, Haziran 23, 2021
Ana SayfaMakyajGözlük Kullanan Kadınlar İçin Makyaj Tüyoları

Gözlük Kullanan Kadınlar İçin Makyaj Tüyoları

Gözlük kullanan bayanların kozmetik olarak en büyük problemi uygun makyajı bulma konusunda kararsız kalmalarıdır. Gözlüğün arkasında kalan gözleri öne çıkarmak için nasıl bir makyaj tercih edilmelidir? Gözlüklü bayanların problemini giderecek 10 makyaj tüyosunu bir araya getirdik.

Gözlük Kullanan Kadınları İçin Makyaj Tüyoları

Nötr Olun

Gözlük Kullananlar İçin Tavsiyeler
Gözlük Kullananlar İçin Tavsiyeler

Son zamanların makyaj trendleri arasında nötr makyaj bir hayli tercih ediliyor. Gözlerdeki nötr makyaj gözlerinizin güzelliğini ortaya çıkarmanın en iyi yoludur. Bu makyaj sayesinde gözlerinizin ışıltısı artacak ve gözlüğünüz arka planda kalacak.

Dudaklar

Nötr gözlerin tam tersine dudakları ortaya çıkaracak parlak bir ruj sizi çekici gösterecektir. Özellikle kırmızı ruju tercih etmeniz dikkatleri gözlerinizden uzaklaştıracaktır. Parlak rujları sevmeyen kadınlarda koyu mat bir rujla bu görünüme sahip olabilirler.

Maskara

Gözlüklü kadınlar için 10 makyaj tüyoları arasında belki de en önemli olanı maskaradır. Maskara gözlüklü veya gözlüksüz tüm kadınların vazgeçilmezidir. Maskara tüm kadınların kurtarıcısıdır. Yüzünüzü solgun ve sıkıcı görüntüden uzak tutan maskara, gözlüklü kadınlarında tercih nedeni olmalı. Kirpiklere uygulanmakta olan maskara gözlerinizin daha canlı görünmesini sağlar.

Allık

Allık yanaklarınızdaki solukluğu gidererek dikkati yüzünüzün tamamına odaklar. Allık, yanakları belirgin ve daha zarif gösteren bir özellikte olmasından dolayı olmazsa olmaz.

Parlatıcı

Göz pınarlarında kullanılacak olan aydınlatıcılar genel görünüme gençlik ve tazelik katar. Gözlük takanların makyaj yaparken uygulaması gerekli olan bu önemli püf noktası gözleri daha canlı gösterir. Dikkatleri gözlüğünüzden uzaklaştırırken gözleriniz de daha aydınlık görünecektir.

Kedi Gözü Makyajı

Gözlük kullanan kadınların kedi gözü makyajı yapması gözlüğü dezavantajdan avantaja çevirecek bir tüyodur. Gözlerinize likit eyeliner ile kedi gözü makyaj tekniğini kullanarak uyguladığınız makyaj gözlerinizi gözlüğünüz arkasından daha güzel gösterecektir. Hatta gözlüğünüz bu makyaj sayesinde silik kalacaktır.

Cilt

Duru ve aydınlık bir cilt, makyajın daha net ve güzel görünmesini sağlamaktadır. Bu cildi ise bakım kremleri ve maskelerle sağlayabilirsiniz. Özellikle göz makyajının daha vurgulayıcı olmasını sağlamayı başaran en önemli etken daha sağlıklı ve parlak bir cilde sahip olmaktır.

Elmacık Kemikleri

Gözlük kullanan kadınların en büyük avantajı, elmacık kemiklerin ufak dokunuşlarla vurgulanmasının basit olmasıdır. Gözlüğün kemiklerin üstüne oturması ile elmacık kemiklerine yapılan makyaj daha da dikkat çekmektedir. Elmacık kemiklerine sürülen allık ile onları ön plana çıkarıp inanılmaz sonuçlar elde edebilirsiniz.

Eyeliner

Gözleriniz büyükse ve gözlük kullanıyorsanız açık tonlarda eyelinerler tercih edin. Böylelikle gözleriniz gözlüğünüzden büyük görünmez ve çekici bir görünüme kavuşursunuz.

Gözlük Çerçevesi ve Kaş

Kalın ve belirgin kaşlara sahip olan kadınlar kalın çerçeveli gözlük kullanırlarsa istemeseler de çok sert ve itici bir ifadeye bürünürler. Kalın kaş yapısına sahip olan kadınlar saydam ya da ince çerçeveli gözlük tercih etmelidir. İnce kaşları olan kadınlar için de durum tam tersidir. İnce yapılı kaşlar için çerçeve ne kadar kalınlaşırsa görünüm o kadar hoş ve çekici olur.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

Son Yorumlar