19.3 C
İstanbul
Çarşamba, Haziran 16, 2021
Ana SayfaSağlıkHavlulardaki Kokuyu Engellemenin Kolay Yolu

Havlulardaki Kokuyu Engellemenin Kolay Yolu

Havlulardaki rutubet kokusu oldukça rahatsız edici bir durumdur. Kafanızı kuruladığınız zaman burnunuza gelen bu koku rutubet kokusudur. Kuruladığınız bölgedeki suyun burada kuruması sonucu böyle bir koku oluşmaktadır. Bu kokuyu geçirmenin oldukça basit bir yöntemi var. Bunu kesinlikle uygulamanızı öneririz, çünkü bu koku bir süre sonra etkisini artırıyor ve çok rahatsız edici bir koku haline geliyor. Özellikle nemli havalarda çamaşır yıkandığında, çamaşırlar kurumak bilmez. Banyolar nemli olduğunda ise, devamlı kullanılacak olan el havluları bir türlü kurumadığından, havlularda küf ve rutubet kokusuna benzer bir koku oluşur. Hatta “ıslak havlu kokusu” diye bir kavram bile vardır. Bu durum bir hayli moral bozucudur, mis gibi kokması gerekli olan havlular çok kötü kokar.

Havlulardaki Kötü Kokuların Çözümü
Havlulardaki Kötü Kokuların Çözümü

Havlulardaki Küf ve Rutubet Kokusunu Engellemenin Bir Yolu Var

Havluları çamaşır makinasında yıkarken mümkün olan en sıcak derecede ve deterjan gözüne 1 su bardağı sirke koyarak yıkayın. Deterjan koymanıza gerek yok. Sirke tercihi yaparken de üzüm veya elma sirkesi kullanabilirsiniz. Bu iki sirke asidik özelliği ile deterjan tepkimesiyle havludaki kokuyu çıkarmaya yardımcı olacaktır.

Çamaşır makinasının programı bittiğinde havlular hala iyi kokmuyorsa bu sefer de deterjan gözüne yarım bardak karbonat ekleyin ve yine mümkün olan en sıcak derecede yıkayın. Bu şekilde kokuyu geçirebilir ve havlularınızı tekrar rahatsız edici bir koku olmadan kullanabilirsiniz.

Kokunun yok olduğunu görecekseniz.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

Son Yorumlar