17.8 C
İstanbul
Pazartesi, Haziran 14, 2021
Ana SayfaGaleriİnanılmaz Ev Tasarımları

İnanılmaz Ev Tasarımları

Çoğumuz normal olarak tanımlanabilecek mimariye sahip yaşam alanlarında yaşarken, bu dünyada tasarımlarına ve yapılarına kesinlikle hayranlık duyulabilecek evler bulunmaktadır. Enteresan mimariye sahip evleri sizler için derledik!

1. Deniz Kabuğu Villa

Deniz Kabuğu Villa
Deniz Kabuğu Villa

Meksika’da bulunan bu şaşırtıcı ev, gökkuşağı renkleri ile iç ortamın aydınlatıldığı ve ilginç mozaik tasarıma sahip duvarlarıyla tamamlanmıştır.

2. Baloncuk Ev

Baloncuk Ev
Baloncuk Ev

Başlangıçta moda tasarımcısı Pierre Cardin’e ait olan bu baloncuk ev, üç yüzme havuzu, 500 kişilik bir amfi tiyatro ve muhteşem Akdeniz manzarasına sahiptir.

3. Kaykay Evi

Kaykay Evi
Kaykay Evi

Eski bir kaykay Dünya şampiyonu için tasarlanan bu evde, hem iç hem de dış ortamda rahatlıkla kaykay yapmak mümkündür. Tabi ki mobilyalarında bu konsepte uygun olduğunu belirtmek de fayda var.

4. Dönüştürülmüş Kilise Ev

Dönüştürülmüş Kilise Ev
Dönüştürülmüş Kilise Ev

 

Hollanda’da bulunan bu ev, 1870 yılında inşa edilmiş bir Katolik kilisesinden güzel bir çatı katı alanına dönüştürülmüştür.

5. Çakmak Taş Evi

Çakmak Taş Evi
Çakmak Taş Evi

Tam anlamıyla çakmak taş evlerine benzemesi için tasarlanmış olan Dick Clark’a ait bu ev, bir yatak odası ve iki banyoya sahiptir. Ve kesinlikle herşey taştan yapılmış gibi görünmektedir.

6. Cam Ev

Cam Ev
Cam Ev

Cam

Japonya’daki bu evde hem iç hem de dış duvarlar tamamen camdan yapılmıştır. Şeffaf olmayan bir duvara sahip tek bölüm banyo!

7. Dönüştürülmüş Uçak Ev

Dönüştürülmüş Uçak Ev
Dönüştürülmüş Uçak Ev

Joanne Ussery tarafından satın alınan Boeing 727, harika bir tasarımla ve doğayla iç içe mükemmel bir yaşam alanına dönüştürülmüştür.

8. Ayakkabı Ev

Ayakkabı Ev
Ayakkabı Ev

Amerika’da bulunan ayakkabı tasarımına sahip bu ev, birkaç kez el değiştirmiştir. Ancak, şu anda mevsimsel olarak bu sıra dışı yapıya turistik geziler düzenlenmektedir.

9. Çaydanlık Ev

Çaydanlık Ev
Çaydanlık Ev

Günümüzde kullanılmamasına rağmen bu sevimli demlik ev, 1922’de bir benzin istasyonu olarak tasarlanmıştır. Bugün halen ayakta duran bir yapıdır.

10. Kayar Ev

Kayar Ev
Kayar Ev

İngiltere’deki bu yapının ahşap dış cephesinin tamamı bir sunroof misali kayabilir ve altındaki cam panelli dış dörünümü ortaya çıkar.

11. Mantar Ev

Mantar Ev
Mantar Ev

İster inanın ister inanmayın, bu ev, mimar Terry Brown tarafından satın alındığında normal görünüyordu. O ve 35 öğrencisi birkaç yıl boyunca bu yapıya yoğunlaşarak bugünkü görüntüsünü verdi.

12. Küp Ev

Küp Ev
Küp Ev

Bu küp evlerin her biri piramit şeklinde odalara sahip 3 katlı bir yapıdır. Hollandalım mimar Pier Blom tarafından tasarlanan ev, modern bir sanat galerisi olarak düşünülmüştür.

13. Winchester Gizem Evi

Winchester Gizem Evi
Winchester Gizem Evi

Bu ünlü ev, hiçbir yere tırmanılamayan merdivenler ve herhangi bir yere açılmayan kapılara sahip garip garip tuhaflıklarla görenleri şaşırtmaktadır. Ev halka açıktır ve popüler kültürde çok şey içermektedir.

14. Dünyanın En Küçüğü

Dünyanın En Küçüğü
Dünyanın En Küçüğü

En küçük

Almanya’da fazla bir alana sahip olmayan bir mülteci tarafından tasarlanan bu ev sadece üç metre karedir. Oturmak veya uzanmak için yeterli alana sahip tek odalı bir ev.

15. Dikey Uçurum Evi

Dikey Uçurum Evi
Dikey Uçurum Evi

Şimdiye dek inşa edilmemiş olsa da, bu tasarım konseptinde üç cephe okyanus manzaralı cam duvarlara sahip, bir uçurumun kenarında asılı olarak tasarlanmıştır. Çatı uçurum zemini ile düz olacak şekilde düşünülmüştür. Bunun nedeni ise, eve girişte düşme tehlikesini ortadan kaldırmak içindir.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

Son Yorumlar