17.8 C
İstanbul
Pazartesi, Haziran 14, 2021
Ana SayfaTeknolojiİnstagram Hesaplarının Kapanmasına Neden Olan O Gizemli Fotoğraf

İnstagram Hesaplarının Kapanmasına Neden Olan O Gizemli Fotoğraf

İnternette son günlerde çokça söz edilen konulardan biri olan bu fotoğrafın arka planında neler olduğunu açıklamaya devam edeceğiz. Instagram kullanıcıları fotoğrafı profil fotoğrafı olarak ayarladıkları anda Instagram yetkilileri tarafından hesapları kapatılıyor.

Instagram Hesaplarının Kapanmasına Neden Oluyor!

Instagram hesapları kapatılan kullanıcılar bir daha hesaplarını geri açamıyorlar. Eğer denemek istiyorsanız hesabınızın kalıcı olarak silinmesine göz almanız gerekiyor.

Mavi Balina Gibi Emirler Vererek Ölüme Götürüyor!

Biliyorsunuz ki geçtiğimiz zamanlarda Mavi Balina adında bir yapı tarafından, insanlara, ufak görevler vermeye başlayarak, yavaş yavaş intihara sürüklüyordu.

İşte gördüğünüz bu fotoğraf aslında bir Maske Sanatçısı yaptığı maskeyi kendi Instagram hesabından paylaşmasından sonra başka biri tarafından kullanmasıyla başlamıştır. Ancak bu olayda bu maskeyi yapan sanatçının en ufak bir ilgisi bile yoktur.

İnternet ortamında insanları ölüme sürüklemek için küçük çocuklara ufak görevler yaptırarak ve daha sonrasında ölüme sürükleyen kişi kendine Jonathan Galindo adını vererek tanıtıyor. Instagram’da Jonathan Galindo adı ile hesap açıp daha sonrasında fotoğrafı profil fotoğrafı yaparak küçük çocuklara mesajlar göndermeye başlıyor.

Instagram Hesaplarının Kapatılmasına
Instagram Hesaplarının Kapatılmasına

Tuzağına düşen çocuklara ufak görevler vererek “Gece yarısı uyan ve aynaya bak, Saat sabah 3 te uyan, Tek başına karanlıkta dur” gibi küçük çocuklarımızda psikolojik etkiler bırakan oyunlar ile çocukların beynine giriyor ve çocuklarımızı ölüme sürükleyene kadar devam ediyor. En son görev olarak intiharı gösteren bu Jonathan Galindo adı verilen karakter yüzünden birçok çocuğun intihar edildiğine dair haberler internet ortamında yer alıyor

Instagram böyle bir durum karşısında, profil fotoğrafını Jonathan Galindo karakteri gibi yapan, tüm hesaplar için bir güvenlik önlemi geliştirdi. Profil fotoğrafı aynı olan hesaplar 5 saniye içinde tamamen siliniyor ve hesabınızı geri açamıyorsunuz.

Bu yüzden çok fazla gündeme gelen bu haber, sosyal medyada da bir akım yarattı ve deneyen kişiler de hesaplarının kapandığını, diğer insanlarla paylaşmaya devam ettikçe akım devam etti.

Bu gibi akımlara ayak uydurmak yerine kendimize ve çocuklarımızı daha iyi kontrol etmemiz gerekiyor. Mavi Balina veya Jonathan Galindo gibi karakterler var olmaya devam edecektir. Sosyal Medyanın aslında o kadar da güvenli olmadığını bir kez daha gözlerimiz ile görmüş olduk.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

Son Yorumlar