24.4 C
İstanbul
Pazartesi, Haziran 21, 2021
Ana SayfaGüzellikKalın Kaş Görünümünü Yakalamak

Kalın Kaş Görünümünü Yakalamak

Son senelerde doğal ve kalın kaş modası ilk planda. Uzun zamandır herkes kaşlarını kalınlaştırıp belirginleştirmeye çalışırken, bazılarımız ise kaşlarını sadece en doğal halleri ile sergilemeyi tercih etti. Son senelerde popüler olan doğal ve kalın kaş modası bizi de etkisi altına almış durumda. Doğal makyaj trendi akımına doğal kaş modelleri de eklendi. Dağınık kaşlar ve kaş makyaj hileleri sayesinde bir hayli enerjik, genç ve havalı bir görünüm yakalıyoruz. Doğal kaş modellerinin nasıl elde edildiğini merak ediyorsan aşağıda belirtilen adımları takip ederek doğal ve kalın kaş modelini elde edebilirsin. Yüz şekline göre kaş modelleri doğru yüz hatlarını yakalamanı sağlayacak.

Kalın Kaş Nasıl Yapılır?

Kalın Kaş Modelleri
Kalın Kaş Modelleri

Doğal kaş dağınık kaş demek değil. Maskara fırçasına benzeyen bir kaş fırçası ile kaşlarını yukarı doğru tara. Böylece kaşlarının fazla kısmını daha rahat göreceksin. Doğal kaşlara ulaşmak için fazla uzun duran kaşlarını kes. Kaşlarını keserken ucu küt olan küçük makasları kullanmalısın. Küçük makaslarla kaşlarını daha risksiz kesebilirsin.

Kaş Tasarlama

Doğal kaş modelleri için sadece doğal kaşından uzakta çok belirgin olan tüyleri almanız yeterli olacaktır. Unutmayın ki kaşların oldukça doğal durmalı. Kaşlarını şekillendirirken yüz hatlarına uygun olmasına da özen göstermelisin. Oval yüz şekline sahipsen kavisli kaşlar yüzünü daha uzun göstereceği için küt kaş modellerini tercih edebilirsin. Üçgen yüzlüler ise uzun ve yumuşak kavisli kaş modellerini kullanmalılar. Bu kaş modeli yüzünün daha küçük görünmesine yardım edecek. Eğer kare yüz hattına sahipsen yuvarlak kaş modelleriyle yüz şeklini yumuşatabilirsin. Kaş boyama yöntemleri zor görünse de birkaç kere denedikten sonra alışacaksın.

Kaş Basıl Taranır?

Kaş Modelleri
Kaş Modelleri

Kaşlarının gün boyu dağınık ve kalın görünmesi için kaşlarını yukarı doğru taraman çok önemli. Yukarı doğru taranan kaşlar doğal ve çağdaş bir stil yakalamanı sağlayacak.

Kaşlarının sabit kalması için kaş maskarası kullanabilirsin.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

Son Yorumlar