24.4 C
İstanbul
Pazartesi, Haziran 21, 2021
Ana SayfaModaKısa Boylu Kadınlar Ne Tarz Giyinmeli?

Kısa Boylu Kadınlar Ne Tarz Giyinmeli?

Kısa boylu bayanların nasıl giyinmeleri konusunda farklı alternatifler bulunuyor. Örneğin yüksek topuklu ayakkabı giyme özgürlükleri bulunurken, pantolonlar konusunda o kadar da rahat değiller. Kısa boylu bayanların alışveriş yaparken dikkat etmeleri gerekli olan noktalar var. Böylece daha zayıf ve daha uzun görünmeyi sağlayabilirsiniz.

Uyum

Kısa boylu bayanların geniş, salaş kıyafetlerden kaçınması gerekmektedir. Bu kıyafetler sizin daha kısa görünmenize neden olur. Bunun yerine vücudunuzun görünümünü uzatmak için ince bir uyumu olan parçaları seçin. Pantolonlar için düz ya da dar stilleri seçin. Ofiste düz siyah pantolon ve üzerine yine vücudunuza oturan bir gömlek tercih edebilirsiniz Hafta sonları için dar kesim bir kot pantolon ve üzerine V yakalı bir bir tişört ya da süveter giyebilirsiniz. Gece bir yere gidecekseniz topuklu ayakkabı ve tek renkten oluşan dar bir giysi size yakışacaktır.

Monokromatik

Daha uzun ve daha yalın görünmenizi sağlamak amacıyla, monokromatik (Gördüğümüz her rengin bir dalga boyu vardır. Tek bir dalga boyuna sahip ise bu ışığa, tek manasına gelen monokromatik ışık denir.) giysiler en iyi seçenektir. Başınızdan başlayıp ayaklarınıza kadar vücudunuz için uzun bir çizgi oluşturur. Giysilerinizin tamamı aynı tonda olmak mecburiyetinde değildir, ancak parçalar aynı renk ailesinden olmalıdır. Ofiste, daha açık gri etek ve siyah topuklu ayakkabı iyi bir eşleşmedir. Bacak hattını daha da genişletmek için siyah kalem etek, siyah tayt ve sivri uzlu ayakkabı iyi olacaktır.

Yüksek Bel

Kısa olmadığınız yönünde yanılsamalar yaratabilirsiniz. Yüksek bel yani göğsün hemen altından başlayan bel sizi uzun gösterecektir. Örneğin V yakalı bir giysi giyebilirsiniz. Elbisenin yakasının işlenmiş olması dikkatleri vücudunuzun üzerine çekecektir.

Küçük Desenler

Konu desen ve aksesuarlar olduğu zaman büyüklükleri önemli bir duruma gelir. Uzun boylu olmayan insanların küçük desenleri kullanmalıdır. Arkadaşlarınızla öğle yemeği için küçük, beyaz ve kahverengi bir pamuklu bluz ve üstü diz kot etek deneyin. Görünüşü tamamlamak için bembeyaz espadrilles ve uzun bir boncuklu kolye ya da bilezik takın. Büyük boy çanta kullanmayın; Görüntünüzün dengesi için küçük omuz çantalarını tercih edin.
RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

Son Yorumlar