24.4 C
İstanbul
Pazartesi, Haziran 21, 2021
Ana SayfaSağlıkKuru Saç Uçlarının Önlemenin Yolları?

Kuru Saç Uçlarının Önlemenin Yolları?

Kuru saç uçları eski haline getirilebilir ve kırılmasını önlenebilir. Saçınız kuru hissediyorsanız ve deforme olmuş gibi görünüyorsa, özellikle saçınızın uç kısımlarında, taramaya çalıştığınızda güçlük çekebilirsiniz. Saç fırçası ile uzun uzun uğraşmak yerine, köklerinden saçınızın ucuna kadar pürüzsüz, parlak ve yönetilebilir saçlara sahip olun. Sık saç boyama, perma ya da sıcak şekillendirme gibi işlemler kuru saç uçları ortaya çıkarabilir. Saçlarınızın ucundaki hasarı evde bazı uygulamalarla giderebilirsiniz.

Saçınızı uzatıyor olsanız bile, en az altı ila sekiz haftada bir saçlarınızı kestirin. Kırılmış uçları kesmek, saçın köklere kadar bütünüyle ayrılmasını ve daha da deforme olmuş hale gelmesini önleyecektir. Böylece saçınızın yıpranmış görüntüsünden bir nebze kurtulabileceksiniz.

Kuru Saçlar
Kuru Saçlar

Kuru saçlar için formüle edilmiş saç kremi ve şampuana geçin. Kuru saçlar için yapılan şampuanlar saçı normal şampuandan daha fazla nemlendirir ve bu da saç uçlarını onarmaya yardımcı olur ve daha güzel bir görüntü sağlar.

Az Şampuan Kullanın

Şampuanlama saçınızı daha temiz ve steril hissettirebilir, ancak hem de saçınızdaki yağları da çıkartır. Yağlar saç derinizden geldiği için önce kökleri doyurur en son saçın uçlarına ulaşır. Yağları uçlara kadar dağıtmak için kuru saçı nazikçe fırçalayın.

Kalıcı Saç Kremi Püskürtün

Durulanmayan saç kremi, kökleri yağlı hale getirmeden saçın uçlarına daha fazla yağ ve nem katacaktır. Saçınızı doğal bir görüntüye kavuşturmak ve saç uçlarınızı yenilemek için güzel bir yöntem

Haftada Bir Mayonezle Doyurun

Mayonezi kuru saça uygulayın, ardından en az beş dakika sonra duşta durulayın. Mayonez, kuru uçlara nem eklenmesine yardımcı olan yağ içerir.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

Son Yorumlar