24.4 C
İstanbul
Pazartesi, Haziran 21, 2021
Ana SayfaSağlıkMaske Takarken Gözlüğün Buğulanmasını Önlemek

Maske Takarken Gözlüğün Buğulanmasını Önlemek

Maske İle Gözlüğünüzün Buğulanmasını Önlemek Mümkün. Koronavirüs salgını nedeniyle hepimiz daimi olarak maskeli geziyoruz. Maske en çok da gözlük takanları etkiliyor çünkü buğu yapıyor. Maske takmak, sıcak havayı solumak manasına gelir ve bu da gözlüklerinizi buğulandırır. Neyse ki maske takarken bunun olmasını nasıl önleyeceğiniz konusunda birkaç iyi ipucu var.

Maske Takarken Gözlüğün Buğulanmaması İçin Çözümler

Bulaşık Sabunu

Gözlüğünüzün buğulanmasını engellemek için yararlı bir ipucu bulaşık deterjanı kullanmaktır. Gözlük camları üzerine küçük bir damla bulaşık deterjanı koyun ve bir gözlük temizleme bezi (özellikle iç kısmını) kullanarak iyice ovalayın. Bulaşıkları yıkamadan önce gözlüklerinizi köpük içerisine de koyabilirsiniz.

Tıraş Kremi

Diğer bir seçenek de gözlük camlarınızın üzerine tıraş kremi kullanmaktır. Camları biraz tıraş kremi sürün. Bir bez kullanarak camın her iki tarafına da sürün. Ilık suyla yıkamadan önce bir süre beklemesine izin verin.

Farklı Bir Maske Kullanın

Bu ipuçları sizin için işe yaramadı mı? Maskeniz burnunuzun üstüne pek sığmıyor olabilir. Burnunuzun şekline göre şekillendirebileceğiniz metal şeritli bir maske satın alın. Bu, çok fazla sıcak havanın maskeden çıkmasını engeller.

Maskenizi Doğru Takın

Alışmak biraz zaman alıyor ve bir çok insan maskelerini henüz doğru takmıyor. Maskeyi olabildiğince alçak burnunuza takarken gözünüze olabildiğince yakın tutmaya çalışın. Bu, gözlüğünüzün buğulanmasını hızla önlemenin diğer bir yoludur.

Gözlüklerinize Çok Sık Dokunmayın

Bazı insanlar için gözlüklerine devamlı dokunmak bir alışkanlıktır. Maske takarken, bunu olabildiğince az yapmaya çalışın.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

Son Yorumlar