24.4 C
İstanbul
Pazartesi, Haziran 21, 2021
Ana SayfaSağlıkMigren Ağrısını Geçiren Himalaya Tuzu

Migren Ağrısını Geçiren Himalaya Tuzu

Migren rahatsızlığı olan herkes migrenin yalnızca bir baş ağrısı olmadığını, şiddetli bir acıya neden olduğunu belirtiyor. En yaygın rahatsızlıklardan bir tanesi olan migrenin belirtileri arasında sadece baş ağrısı değil, hem de anlaşılamayan siyah noktalar görme, ışığın yanıp söndüğünü sanma, kollarda ve bacaklarda karıncalanma, kusma ve bulantı gibi durumlar da yer almakta.

Himalaya Tuzu
Himalaya Tuzu

Çekilmez olan migren ağrılarını etkili bir biçimde tedavi etmek için reklamı yapılan pek çok ilaç var. Ancak bu ilaçlar sadece geçici çözümler olabilmekte ve etkileri geçtiği anda ağrılar geri dönmektedir. Tabii geçici çözüm olmaları bu ilaçların tek dezavantajı değil. Kimyasal maddeler içerdikleri için yarardan çok zarar verebiliyorlar. Ancak migren ağrılarından kurtulmak için bazı doğal çözümler de bulunur. Bu yazımızda migren ağrılarını etkili biçimde geçiren ev yapımı doğal çözümü sizinle paylaşmak istedik.

Migren için etkili bir çözüm olan bu doğal yöntemin temelinde, yüksek nitelikli bir tuz (tercihen Himalaya tuzu) ve limon yer almakta. Himalaya tuzu yalnızca baş ağrısı ve migrenin şiddetini azaltmakla kalmıyor, hem de bağışıklık sistemini güçlendiriyor ve vücudun alkali dengesini sağlıyor.

Sağlığa pek çok yararı olan ve alkali meyvelerden olan limon ise Himalaya tuzu ile birleştiğinde, migreni rahatlatmak için en iyi doğal ilaçlardan birini oluşturuyor.

Migren Ağrısını Geçiren Doğal Çözüm

Malzemeler:

  • Yarım çay kaşığı Himalaya tuzu
  • Yarım limon
  • Bir bardak su

Hazırlanışı:

Bu doğal yöntemi hazırlamak oldukça basit.

  1. Önce limonun suyunu sıkın ve su ile karıştırın.
  2. Daha sonra Himalaya tuzunu ekleyin.
  3. Ahşap bir kaşıkla karıştırın ve bekletmeden için.
  4. Migren ağrılarının hızlı şekilde hafiflediğini hissedeceksiniz.

Bu doğal ve etkili çözümü migren rahatsızlığı olan tanıdıklarınızla paylaşarak, çekilmez baş ağrılarını hafifletmek için bir nebze olsun katkı sağlayabilirsiniz.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

Son Yorumlar