17.8 C
İstanbul
Pazartesi, Haziran 14, 2021
Ana SayfaManşetMilli Eğitim Bakanı Selçuk'tan Eğitim Açıklaması

Milli Eğitim Bakanı Selçuk’tan Eğitim Açıklaması

Bildiğiniz gibi Corona Virüs hayatımıza ve yaşantımıza çok büyük bir etki yaptı. Her birimiz sosyal hayatımızı minimum seviyeye indirdik ve bir süredir bu durum aynı şekilde ilerliyor. Çünkü kendimizin ve etrafımızdakilerin sağlığını tetikleyecek hiçbir durumla karşılaşmamak için tedbir alıyoruz. Bu tedbirler de insanların bir araya gelmelerini oldukça zorlaştırıyor. Yalnızca sosyal yaşantı değil, insanların sağlığı, maddi durumu ve hayat standartları oldukça düştü. Özellikle gençlerin eğitimde farklı bir şekilde eksiklerini kapatmaya çalışmaları bu durumu en iyi özetleyen konu olabilir. Ancak gençlerin ve onların ailelerinin sağlığı için bu durumu bir süre daha kabullenmek zorundayız. Öyle ki birçok devlet görevlisi de bu konu hakkında çalışmalar yapıyor ve bu çalışmaları gençlerimize aktarıyor. Okullarda yüz yüze eğitimin devamlılığı için de bu hafta bir açıklama yapıldı. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, yaptığı açıklamalar ile gençlerin kafalarındaki soru işaretlerinin bir kısmını geçirmeye çalıştı. İşte yaptığı açıklamalar;

Ziya Selçuk
Ziya Selçuk

Son dakika haberi: Milli Eğitim Bakanı Selçuk, okullarda yüz yüze eğitimin devamı ve kapsamı konusunda merak edilen açıklamayı yaptı. Bakan Selçuk sosyal medya hesabından, kurallara uymayan vatandaşlara seslendi.


Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, yüz yüze eğitim kapsamında nasıl bir yol izleneceği merakla beklenirken sosyal medya hesabından konuya ilişkin bir paylaşım yaptı. Paylaşımında vatandaşları uyaran Bakan Selçuk, “Salgının yükselişi, eğitimi zora sokuyor.” dedi.

Bakan Selçuk, okulların açılması ve tamamen yüz yüze eğitime geçme konusunda temkinli ve ciddi bir şekilde konuştu. Salgın sürecinde kurallara uymanın önemine ve gerekliliğine vurgu yapan Selçuk, “İnşallah önümüzdeki günlerde salgının seyrine bakarak ilgili kurumlarla görüş alışverişi yaparak bu konularda elimizden geleni yapacağız.” ifadelerini kullandı.

 

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

Son Yorumlar