16.8 C
İstanbul
Pazartesi, Haziran 14, 2021
Ana SayfaMüzikMüzik Kalbin Dilidir!

Müzik Kalbin Dilidir!

Tunus’taki değişim rüzgârlarının sembol isimlerinden biri olan Emel, dünyaca ünlü şarkıyı kendine özgü güzel sesiyle seslendirdi.

İlk kez farsça olarak olan ve 1970’lere damgasını vuran Soltane Ghalbha’nın Arapçası Holm’ü seslendiren EmelDavid Bowie‘nin The Man Who Sold the World şarkını da kendi tarzıyla yorumladı.

Yakın zamanda çıkacak olan albümünün de habercisi olan bu iki şarkıyı şu anda Tunus’ta kendisine yeni bir hayat kuran Emel ile konuştuk. Türkiye’de konser vermeyi çok özlediğini belirten Emel yeni albümünde Leonard Cohen’den Nirvana’ya farklı isimlerin şarklılarına yer verecek.

Sanatçının Cevap Verdiği Bazı Sorular!

Albümü Gündüz ve Gece diye ikiye ayırmanızın bir nedeni var mı?

Çünkü albümün kayıt süreç bir gün ve bir gecede gerçekleşti. Bu aynı zamanda benim de iki yanımı temsil ediyor. Aydınlık ve karanlık, ütopya ve hile, coşku ve kaygı, parlaklık ve bilinmezlik, açıklık ve gizem…

Geçen yıl Zorlu PSM’deki konseriniz öncesi de bir röportaj yapmıştık. Sonrasında çok şey değişti. Konserler neredeyse hiç yok. Bu yoksunluk hali hakkında ne düşünüyorsunuz?

Çok zor, özellikle de benim için. Türkiye’de, Orta Doğu’da, Tunus’ta sahne alıp dört bir yandaki dinleyicilerimle bir araya gelmeyi özledim. Tüm o eski güzel günleri özledim.

Türkiye’de çok seviliyorsunuz. Geçmişte Türkçe şarkı da seslendirmiştiniz. Gelecekte böyle bir şeyin tekrarlanması mümkün mü?

Zevkle. Türk müziğini ve Türk dilini çok seviyorum. İlahi bir yanı var bence. Karadeniz müziğini de özellikle daha çok seviyorum. Çok derin ve melodileri de bir o kadar güzel.

Son olarak bu süreçte Türkiye’ye göndermek istediğiniz bir mesaj var mı?

Söylemek istediğim tek şey onları çok özlediğim. Sosyal medyadan destekleri için çok teşekkür ediyorum. Bu albüm bir yandan da onlar için yapıldı. Çok yakın bir zamanda yeniden bir araya gelebilmemizi diliyorum.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

Son Yorumlar