24.4 C
İstanbul
Pazartesi, Haziran 21, 2021
Ana SayfaGüzellikSıkılaştırıcı Yüz Maskesi Yöntemi

Sıkılaştırıcı Yüz Maskesi Yöntemi

Yaşlandıkça, ciltle ilgili bazı sorunlar ortaya çıkmaya başlar. Cildiniz daha az yağ üretir, bu da kuru ve sarmaya başlamasına neden olur. Bunu engellemek için erken yaşta önlem almaya başlamanız gerekir.

Bir çözüm cilt sıkılaştırma maskeleri seçmektir. Aşağıda evde kolayca yapabilirsiniz birkaç cilt sıkılaştırma maskesi tarifi var. Daha genç görünen bir cilt için bu yüz sıkılaştırma maskelerinden herhangi birini en az haftada bir kez kullanın.

Sıkılaşma Karşıtı Maske
Sıkılaşma Karşıtı Maske

1. Cilt Sıkılaştırma İçin Muz Yüz Maskesi

İhtiyacın olacak malzemeler: 1/2 olgun muz 1 çay kaşığı zeytinyağı 1 çay kaşığı bal

Muzları soyun ve ardından ezin, bu şekilde topaklar kalmaz. Bal ve zeytinyağı ekleyin ve iyice karıştırın. Macunu yüzünüze ve boynunuza uygulayın. 15 dakika beklettikten sonra ılık suyla durulayın. Gözeneklerinizi kapamak için son bir kez soğuk suyla durulayın. Bu maskeyi haftada bir ya da iki kez kullanın.

2. Yumurta Yüz Maskesi

İhtiyacın olacak malzemeler: 1 yumurta akı 1 çorba kaşığı yoğurt 1/8 çay kaşığı şeker

Yumurtayı sarısından tamamen ayırın ve üzerine yoğurt ve şekeri karıştırın. Karışımı yüzünüze uygulayın ve kurumasını bekleyin. Ilık suyla iyice durulayın. Bu maskeyi haftada bir kez düzenli şekilde uygulayın. Birkaç hafta sonra sonuçları göreceksiniz.

3. Yulaf Ezmesi Yüz Maskesi

İhtiyacın olacak malzemeler: 1 yemek kaşığı yulaf 1 çorba kaşığı nohut unu 1 çay kaşığı bal Gül suyu

1. Taneli bir toz elde etmek için yulafları küçük parçalara ayırıp öğütün. 2. Hamur elde etmek için nohut unu, bal ve yeterli miktarda gül suyu ekleyin. 3. Bu maskeyi yüzünüze ve boynunuza uygulayın ve 10 dakika bekletin. 4. Su ile durulayın.

Bu maskeyi haftada bir kez kullanın.

4. Kil Maskesi

İhtiyacın olacak malzemeler: 2 yemek kaşığı bentonit veya Kaolin kili 1 çay kaşığı süt tozu Su veya gül suyu

Kalın bir macun elde etmek için tüm malzemeleri homojen halde karıştırın. Tüm yüzünüze ve boynunuza parmaklarınızla ya da bir yüz maskesi fırçasıyla eşit bir biçimde uygulayın. Maskeyi 10-15 dakika kurumaya bırakın. Yüzünü yıkayın. Bunu haftada bir kez tekrarlayın.

5. Hint Yağı Yüz Maskesi

İhtiyacın olacak malzemeler: 1-2 yemek kaşığı hint yağı 1 çay kaşığı limon suyu VEYA birkaç damla lavanta yağı

Hint yağı üzerine limon suyu ya da lavanta yağı ekleyin ve iyice karıştırın. Bu karışıma, yüzünüzde ve boynunuzdaki yukarı doğru dairesel hareketlerle masaj yapın. Birkaç dakika boyunca masaj yapmaya devam edin. Gece boyunca yüzünüzde kalsın. Önce ılık suyla, ardından soğuk suyla durulayın. Hint yağı masajı haftada bir ya da iki kez yapılırsa en iyi neticeyi verir.

Dikkat: Bu maske yağlı ve hassas cilt tipleri için önerilmez.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

Son Yorumlar