20.8 C
İstanbul
Çarşamba, Haziran 23, 2021
Ana SayfaAşk ve ilişkilerSınırlarınıza Ne Kadar Sahip Çıkabiliyorsunuz?

Sınırlarınıza Ne Kadar Sahip Çıkabiliyorsunuz?

İnsanın sınırlarına sahip çıkabilmesi sosyal yaşantısında oldukça mutlu olmanızı söyler. Çünkü yeteri kadar kontrolü sağlayabilirseniz gerek sinirlendiğinizde, gerekse fazla tepki verebileceğiniz bir olayda sınırınızı bilmeniz ve kontrolü elinizde tutmanız sizin pişman olacağınız şeylerin hayatınızda yer tutmamasını sağlayabilirsiniz. Öyle ki birçok olayda bu konuda belirli bir seviyede kendinizi kontrol edebilirseniz, insan ilişkilerinizde oldukça kolaylık yaşayabilir ve ilişkilerinizdeki bağları daha da kuvvetlendirebilirsiniz. Ayrıca yaşam kalitenizi artıracak şekilde kontrolü sağlamak, sizin ile ilgili birçok konuda kolaylık sağlayabilir.

Sınırlarınızı Kontrol Altına Alın
Sınırlarınızı Kontrol Altına Alın

Sınırlarınızı Kontrol Etmeyi Öğrenin

Eğer daha çok sevilmek için evet deyip sınırlarınızı koyamıyorsanız yersiz fedakarlıklarda bulunuyorsanız, sizden istenilen her talebi olabildiğince karşılamaya çabir görev kabul ediyorsanız sonunda yalnız kalırsınız. Eğer yapmak istemediğiniz de dahi sürekli bir şeylere hayır diyemiyorsanız, kaybetme korkusuyla, başarısızlık korkusuyla evet dememekten çekiniyorsanız , evet demediğinizde kendinizi suçlu hissediyorsanız fırsatları kaçırmaktan korkuyorsanız korkularınız başınıza gelecektir. Çünkü istemediğiniz şeyleri yaparaktan zaman kaybetmiş oluyorsunuz. Enerjini tüketmiş oluyorsunuz. Kendinize olan özsaygınızı yitirmeye başlıyorsunuz.

Eğer hayır deyip sınırlarınız koyup ,sınırlarınızın arkasında durabilirseniz hayata karşı daha güçlü bir duruş sergilemiş olursunuz. Şunu unutmayın lütfen bizim elimizde olan tek şey, bizde doğuştan var olan kişiliği olabildiğince yararlı bir biçimde kullanmamız.

Şu şekilde açıklamak isterim sadece kişiliğimize uygun çabalara girişebilmek, o kişiliğe uygun eğitimler almaya çalışmaktır.

Sevgili okurlarım zihninizi esir altına alan düşünceler yaşamınızdaki hayırları çalar.

Bugünlük bu kadar. Sevgi ile mutlu ilerleyin.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

Son Yorumlar