20.8 C
İstanbul
Çarşamba, Haziran 23, 2021
Ana SayfaEkonomiSon Dakika! S400 Geliyor

Son Dakika! S400 Geliyor

S-400 ile ilgili gelen haberler yüzümüzü güldürür nitelikte. ABD ile yapılan toplantılar ve alışverişler sonucu S-400 konusunda birçok gelişme yaşandı. Öyle ki ileriki günlerde S-400’ler için daha da büyük gelişmeler görebiliriz. Daha önce de birçok kez bu konuyla ilgili haberler görsek de şuan neredeyse bir sonuca varmış durumdayız. Haberin devamı için yazımızı okumaya devam edebilirsiniz. Yapılan açıklamalar ve haberler haberin devamında yer almaktadır.

Dış işleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, 2020 yılı dış politika değerlendirme toplantısında açıklamalarda bulundu. Türkiye’ye yönelik S-400 yaptırımlarını uygulamaya başlayan ABD’den önemli gelişmeler geldi. Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu yaptırımları değerlendirmek için bir çalışma grubu kurulması teklifi geldiğini açıkladı. Türkiye’nin teklife onay verdiğini ve teknik düzeyde dirsek temasının başladığını duyurdu.

S-400 Haberleri
S-400 Haberleri

Bakan Çavuşoğlu’nun ABD İle İlgili Açıklamaları Ülkede Gündem Oldu

Bakan Çavuşoğlu, “Daha önce teklif ettiğimiz ‘gelin bir ortak çalışma grubu kuralım’ teklifinde bulunmuştuk… şimdi o teklif ABD tarafından geldi, biz tabiatıyla her zaman diyalogdan yana olduğumuz için bu teklife de evet dedik. Uzmanlar düzeyinde görüşmeler başladı” açıklamasında bulundu. Konuşmasının devamında ise, “S-400 ile ilgili uzmanlar değerlendirsin demişti, ABD yanaşmamıştı. Pompeo ile görüşmemizde bu teklifimizin devam ettiğini söyledik. ABD’liler bu konuda birlikte çalışalım dediler. Şu anda görüşmeler var, ortak çalışma grubu kurulmadı görüşmeler var” açıklamalarında bulundu. Şimdilik haberler bu kadar.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

Son Yorumlar