Teknolojinin Hayatımızdaki Yararlı Etkileri

0
28
Borsa Nedir?
Borsa Nedir?

Öncelikle internetin her zaman zararlı yönlerini duyduğunuz için bu yazıda ne gibi yararlı yönleri ve etkileri olduğunu çok merak ettiğinizi tahmin edebiliyorum. İnternetin faydaları nelerdir , gelin buna beraber göz atalım.

Öğretici Videolar

Video kelimesini söyleyince aklınıza direk Youtube gelmektedir haklı olarak. Youtube dünya çapında en çok izlenen video içerik platformu olmuştur. Youtube’nin yanında Dailymotion, Vimeo, DTube, 9GagTV, Twitch, Archive, Veoh gibi diğer video içerik platformları da bulunuyor.

Youtube ortamında çok fazla eğlence, korku, +18 ve diğer saçma videolar görseniz de içerisinde sizleri bilgilendiren, öğretici ve geliştirici kanallar da var. Bunlardan ilkine örnek vermek gerekirse , teknoloji ve hayatla ilgili bilgiler sunan Barış Özcan youtube kanalı. Kişisel kanallar dışında ders kanalları da mevcut. Herhangi birşey öğrenmek istiyorsunuz. Örnek vermek gerekirse matematikte bir konuda kafanız takıldı ama bir türlü öğrenemiyorsunuz. Uzman öğreticilerin yer aldığı youtube kanallarına göz atabilirsiniz.

Teknolojinin Yararları
Teknolojinin Yararları

Kaynak Websiteleri

Birşeyin daha detaylı olarak bilgisine ulaşmak istiyorsunuz fakat nereden bulacağınızı bilmiyorsunuz. Örnek veriyorum bir kitap okuyorsunuz ve o kitapla ilgili tüm detayları ve kitabı yazan yazarla ilgili tüm bilgilere ulaşmak istiyorsunuz. Bunun için Wikipedia’yı kullanabilirsiniz. Tüm dünyada kullanılan açık kaynak ansiklopedisi olarak bilinen Wikipedia size her konuda çok yardımcı olacaktır.

Sesli Kitaplar

Kağıda dokunmak, o sayfaları çevirirken aldığımız o okuma zevkini almak ister bazılarımız. Ama şimdi yeni teknoloji ve internetin yardımı ile sesli kitaplar sayesinde artık kitap sayfalarını çevirmemiz bile gerekmiyor. Küçükken annemiz veya babamızın bize hikaye anlatması gibi bize kitabı anlatan insanlar var artık. Bu sayede kitabı dinlerken gözlerinizi kapatıp uykuya daldığımız anlar da oluyor sesli kitap dinlerken. Storytell ve benzeri bazı mobil uygulamalar sayesinde bu mümkün kılınıyor. Siz de Android veya Ios market üzerinden indirip deneyebilirsiniz.

İnternetin bir işe yaramaz ve gereksiz olduğunu söyleyenlerin aksine gerekli ve bilgi bir dolu bir yer olduğunu söylemek istiyorum. Herkes sadece gereksiz yerlerde dolaştığından dolayı kendimize faydalı bir biçimde kullanıldığı takdirde çok faydalı bir araç olarak kullanılabilir. Cep telefonlarımızdaki, Bilgisayarımızdaki ve işyerimizde de kullandığımız internet sayesinde çok başarılı işlere imza atan yeni nesiller var. Siz de onlardan biri olmak için internetin bu ve bunun gibi birçok faydalı yönlerini kullanmanızı tavsiye ederim.

Sağlıcakla kalın. İnternet bağlantınızı kesmeden önce

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here