17.8 C
İstanbul
Çarşamba, Haziran 16, 2021
Ana SayfaSağlıkYastık Küflerinden Kurtulmanın Yolu

Yastık Küflerinden Kurtulmanın Yolu

Yastık Küfünden Kurtulmanın Yoları? Küf, yastığınızı yiyebilir ve kötü hale getirebilir. Yastıklarınızdan küfü derhal ve iyice temizlemek, onları temiz ve kullanılabilir tutmanın yoludur. Küf ve küf sporları başka yüzeylere kolayca sinebilir, bu sebeple başka yüzeylere yayılmaması için göründüğü anda gidermek çok önemlidir. Çünkü insan sağlığına da zararlı bir hal alabilir. Çünkü küfün içerdiği bakterileri insan vücuduna zararlıdır. Özellikle evinde bebeği olanların çok dikkat edilmesi gerekmektedir. Bebeklerin de sağlığına zararlı olması dolayısıyla küf kesinlikle kurtulmanız gereken bir şeydir. Birçok kısa yolu olmasının yanında yastıklardan arınması kolaydır. Bunun yöntemlerini aşağıda anlatacağız.

Yastık Nasıl Temizlenir?
Yastık Nasıl Temizlenir?

Yıkanabilen Yastıklardan Küf Giderme

Leke çıkarma spreyi sıkarak küf lekeleri olan yüzeyleri doyurun. Leke çıkarma spreyi ile yastıklarınızın 15 dakikaya yakın, yüzeyde kalmasına izin verin.

Çamaşır makinenizi yastıklarınızdaki kumaş için mümkün olabilecek en sıcak suyla doldurun. 1 su bardağı beyaz sirke ekleyin. Yastıkları sirkeli suya koyun ve iki saat kadar bekletin.

Çamaşır makinesini boşaltın, yastıkları içeride bırakın. Makineyi tekrar mümkün olan en sıcak suyla doldurun ve çamaşır deterjanı ekleyin. Yastıklarınızı tam bir döngüde yıkayın ve durulayın.

Yıkanabilir yastıklarınızı dışarıda güneş ışığına veya doğrudan güneş ışığı alan bir pencereye koyun. Yastıklarınızın güneş ışığında tamamen kurumasına izin verin, böylece güneş kalan küf veya küf sporlarını öldürür. Böylece hem görünüş, hem doku, hem de sağlığınız için iyi bir şey yapmış olacaksınız.

 

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

Son Yorumlar