Yay Burcu Özellikleri

0
21

Ateş elementine sahip olan yay burcu özellikleri arasında kavrama yetenekleri, yaptıkları işte onları başarıya ulaştıran niteliklerden biri olarak öne çıkmaktadır. Renkleri eflatun, günleri Perşembe olan yay burçları ikizler, koç ve aslan burçları ile iyi anlaşırlarken, yengeç ve oğlak burçları ile fazla anlaşamayabilirler. Yay burcu uğurlu sayısı ise 3’tür.

Yay Burcu Özellikleri Nelerdir?

Yay burcu özellikleri arasında, kavrama yönünden çok başarılı olduklarından her işte, özellikle ciddi işlerinde ve felsefe alanında başarılıdırlar. Yay burcunu bu nedenle tanımlayan kelime ‘görüyorum’ olur. Oldukça iyimser olan yay burçları geçmiş yaşantılarından ders çıkarırlar.

Özgürlüklerine çok düşkündürler. Yaşamları herhangi bir şekilde kısıtlandığında, altüst olurlar. Hiç düşünmeden riske girerler. Yeniliğe olan merakları ile bilinirler. Araştırmayı, yeni şeyler keşfetmekten zevk alırlar. Eğer yay burcu bir konudan sıkılıyorsa, çok yorulmuştur.

Fiziksel olarak yay burçları, uzun ve ince bir bedene sahiptirler. Saçlar, kahverengi; pembe tenleri vardır. İyimser yüzlere sahiptirler. Gülümsemeleri çok çekici ve parlaktır. Giyinişleri çok sıra dışı olduğundan kolayca fark edilirler. Çocuksu tavırları içinde kalıp, asla büyümezler.

Yay Burcu
Yay Burcu

Yay Burcu Kadını Özellikleri

Kültürlü bir kişiliğe sahip olan yay burcu kadını, bu özelliği sayesinde her ortamda kolayca dikkat çekmektedirler. Çok neşeli olan yay kadınları karşısındaki insana da neşe verirler. Bu yüzden çok sevilen bir burçtur.

Rahatlıklarından ödün vermezler. Kıvrak zekaya ve etkileyici esprilere sahiptir. Hoş sohbetleri sayesinde karşısındaki insan ondan sıkılmaz, onunla konuşmak için can atarlar. İleri görüşlü olan yay burcu kadını her daim aklını ve mantığını ön planda tutar.

Yay Burcu Erkeği Özellikleri

Yay burcu erkeği kapalı alanda kalmak istemez. Sürekli gezmek yürüyüş yapmak gibi çeşitli aktiviteler de bulunurlar. Arkadaşları için gerektiğinde her şeyi yapabilirler, onların her zaman destekçisi ve çok iyi dostudurlar.

Araştırmacı ve düşünen bir ruha sahiptirler. Bilgili, beyefendi ve kibar kişiliğe sahiptirler. Kibar, düşünceli ve zariftirler. Hep bu şekilde yaşamak isterler. İyimser, sıcakkanlıdırlar. Spor yapmayı severler. Ve daima atletik görünürler. Yay burcu erkeği parasını sevdikleriyle harcamayı sever. Sevdikleri yanındaysa paranın hiçbir önemi yoktur. İnsanlar tarafından sevilen erkektir.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here