19.3 C
İstanbul
Çarşamba, Haziran 16, 2021
Ana SayfaModaYüzünüze Gör Uygun Saç Modeli

Yüzünüze Gör Uygun Saç Modeli

Yeni bir şeyler deneyerek görünümünüzü değiştirmekten hoşlanıyorsanız, size verebileceğimiz en önemli öneri, cesur olmanız gerektiğidir. Ancak kendinizi uzman stilistlerin eline bırakmadan da, benzersiz özelliklerinizden yola çıkarak neyin sizin için çok daha iyi olacağını bulabilirsiniz. Bedenimizin aynası olan yüz şeklimize göre nasıl daha modern ve tarz olunabileceğini gösteren önerileri resimli halleriyle derledik. Gerçekten işinize yarayacağını, size yepyeni bir görünüm kazandıracağını düşünüyoruz.

Yüzünüze En İyi Gidecek Saç Şekli Hangisi?

1. Oval Yüz

Oval Yüz
Oval Yüz

Oval şekilli bir yüze sahipseniz, herhangi bir saç tasarımının size uyabileceğini düşünebilirsiniz. Ancak daha önce denemediyseniz, ya da kısa süreliğine tercih ettiyseniz resimdeki 3 tavsiyeyi önemsemenizi tavsiye ederiz.

2. Yuvarlak Yüz

Yuvarlak Yüz
Yuvarlak Yüz

Eğer yuvarlak bir yüz şekline sahipseniz, saçlarınızın uzun olması en doğru tercih olacaktır. Özellikle bu yüz hatlarına sahip kişiler, çene seviyesinden daha yukarıda yani kısa saç tercih etmemelidir. Bu yüze gidecek en iyi tercihler ise resimden görülebilir.

3. Dikdörtgen Yüz

Dikdörtgen Yüz
Dikdörtgen Yüz

Dikdörtgen yüzlü kişiler, belirgin elmacık kemikleri ve çene kemiğine sahip yüz hatları vardır. Bu yüz şekliyle en uyumlu saç şekilleri resimde görülmektedir.

4. Üçgen Yüz

Üçgen Yüz
Üçgen Yüz

V yüz olarak da tanımlanan bu yüz şeklinin en belirgin yeri sivri çene kısmıdır. Bu yüz şekline sahip kişilerin yapması gereken, yanak ve gözlerini ön plana çıkaracak modelleri tercih etmelidir.

5. Elmas Yüz

Elmas Yüz
Elmas Yüz

Elmas biçiminde yüz hatları olan kişiler, elmacık kemiklerinin yarattığı çıkıntıları yumuşatacak ve düz saç tarzlarından kaçınacak tercihler yapmalıdır.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

Son Yorumlar